اندازه آلت تناسلی به طور میانگین چقدر باید باشد؟

اندازه آلت به صورت میانگین چقدر باید باشد؟

این مساله ای است که فکر مردان بسیاری را به خود مشغول کرده است: اندازه آلت تناسلی چقدر باید باشد؟
بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط مجله اورولوژی اینترنشنال میانگین طول آلت در حالت عادی 9 سانتیمتر است در حالی که به طور میانگین طول آلت در حالت نعوذ 13 سانتیمتر است. همچنین میانگین اندازه قطر آلت در حالت عادی 9 سانتیمتر است و در حالت نعوذ کامل این عدد به 11.5 سانتیمتر می رسد (منظور از قطر آلت اندازه دور آلت از عریض ترین ناحیه آن است)
تحقیقات علمی صورت گرفته چه می گویند؟
اطلاعات جمع آوری شده از 17 مطالعه و بررسی بیش از 15000 مرد نشان می دهد که:

1. از هر 100 مرد فقط 5 نفر آلت بلندتر از 16 سانتیمتر دارند
2. اندازه آلت در حالت نعوذ کامل در 5 نفر از هر 100 نفر کمتر از 10 سانتیمتر است.
3. در برخی از مردان طول آلت در حالت عادی و حالت نعوذ کامل هیچ تفاوتی ندارد.

چگونه آلت خود را اندازه گیری کنیم؟
از ابتدای آلت تا بالای کلاهک آلت را باید اندازه گیری کرد. منظور از ابتدای آلت، محل برخورد آن به استخوان شرمگاهی است. موقع اندازه گیری کردن باید هرگونه چربی را از جلوی استخوان شرمگاهی کنار زد.
برای اندازه گیری قطر آلت اندازه گیری باید از کلفترین قسمت ممکن که معموآلت بخش های ابتدایی آلت و یا میانه آن است انجام شود.
آیا اندازه مهم است؟
آیا اندازه آلت من برای لذت بردن از رابطه جنسی و ارضا کردن شریک جنسی من مناسب است؟ آیا تناسب ظاهری و در اندازه و شکل آلت من وجود دارد؟ و سواالاتی از این دست را می توان یافت که تمامی مردها حداقل یکبار به آن فکر کرده اند.
نکاتی در این مورد وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند
1. بزرگتر همیشه به معنی بهتر نیست: تحقیقی در این زمینه توسط مجله PLOS One صورت گرفت که در این تحقیق از 75 زن که زندگی جنسی فعالی داشتند خواسته شد در مورد اندازه ایده آل آلت شریک جنسی خود نظر دهند. در ابتدا این افراد اندازه 16 سانتیمتر و قطر 12 سانتیمتر را انتخاب کردند. که هر دو عدد فقط کمی بیشتر از میانگین های استاندارد است.
2. تحقیق مشابهی در مقاله BMC Women’s Health انجام شد که نشان داد قطر آلت برای زنان خیلی مهمتر از طول آن است.
3. تصور یک مرد از اندازه آلت خود تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس او در هنگام رابطه دارد. مردانی که نسبت به طول و عرض آلت خود حساس هستند میزانی از نگرانی و ناخوشنودی را احساس می کنند اما تحقیقات نشان می دهد در بسیاری از موارد این احساس نارضایتی به هیچ وجه صحیح نیست و ناشی از تصورات اشتباه مردان از اندازه آلت است. در یک تحقیق صورت گرفته در بین 67 مرد که به شدت نسبت به اندازه آلت حساس بودند و آن را خیلی کوچک می دانستند مشخص شد که در تمامی 67 نفر اندازه آلت در بازه استاندارد است و این نگرانی فقط جنبه روانی دارد.

با ۱۰ حقیقت جالب در مورد رابطه جنسی که از آن بی خبر هستید آشنا شوید

چگونه اندازه آلت را افزایش دهیم؟
آیا می توان اندازه آلت را افزایش داد؟
در تصمیم گیری در مورد اینکه برای افزایش اندازه آلت اقدام کرد یا نه باید خیلی دقت کرد و این کار از مرحله تصمیم گیری بهتر است تحت نظر اورولوژیست صورت گیرد. مقالات تخصصی پیشنهاد می کنند که فقط مردانی که طول آلت آن ها در حالت نعوذ کامل کوتاه تر از 7.62 سانتیمتر است باید جهت انجام اقدامات درمانی اقدام کنند.
قبل از هرگونه اقدامی حتما با یک پزشک مشورت کنید. تصمیم گیری در این خصوص کامآلت تخصصی است و ممکن است در صورت اخذ تصمیم اشتباه تمام زندگی شخص تحت تاثیر قرار گیرد. تجربه و تحقیقات نشان می دهند در بسیاری موارد علل اقدام افراد به انجام اقدامات درمانی جهت افزایش طول آلت کامآلت روانی و ادراکی است بنابراین مشورت با یک پزشک خوب می تواند زوایای پنهان این مساله را آشکار کند و به افراد در انتخاب درست کمک کند.
اگر شخصی فکر می کند که نیاز به درمان دارد می تواند گزینه های درمانی مختلفی را بررسی کند. استفاده از عمل جراحی برای کمی بیرون آوردن آلت از استخوان شرمگاهی نوعی عمل جراحی است که می تواند تا حدی اندازه کوتاه آلت را جبران کند. عمل های جراحی متنوعی برای افزایش قطر آلت نیز وجود دارند.
استفاده از نوع ویژه ای از لیپوساکشن جهت حذف و کم کردن چربی های نزدیک به استخوان شرمگاهی جهت بیرون آوردن آلت نیز می توان مدنظر قرار داد.
اگرچه روش های زیادی وجود دارد اما عمیقا و اکیدا توصیه می شود که قبل از هرکاری حتما با یک دکتر با تجربه مشورت کرد.
همچنین خواهشمند است به هیچ وجه به تبلیغاتی که راه های خارق العاده ای که در زمان کوتاه نتایج حیرت آوری به بار می آورند اعتماد نکنید.

راهکارهایی برای داشتن حس بهتر نسبت به خود
اگر شما نسبت به بدن خود احساس خوبی ندارید صرف نظر از اینکه این احساس بد مربوط به اندازه آلت باشد یا سایر بخش های بدن می توانید با در نظر گرفتن نکات زیر بر این احساس بد غلبه کنید
1. برنکات مثبت بدن خود تمرکز کنید. شانه های پهن، لبخند زیبا و…
2. تلاش کنید همواره سبک زندگی سالم داشته باشید، ورزش کنید و غذاهای سالم مصرف کنید. این سبک زندگی باعث میشود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.
3. بیش از حد به اندازه آلت توجه نکنید. شما می توانید
4. صرف نظر از اندازه آلت زندگی جنسی شاد و پرباری داشته باشید.
5. به هیج وجه خود را با ورزشکاران حرفه ای، مدل ها و بازیگران مقایسه نکنید. این مقایسه باعث می شود معیارهای شما غیر واقعی شوند و شما همیشه نسبت به خود احساس بدی داشته باشید.

چرا مردها تمایل جنسی خود را از دست می دهند؟
منبع:

https://www.healthline.com/health/mens-health/average-penis-size

alocondom
دیدگاه کاربران 16 دیدگاه
 • Alireza 24 اسفند 1396 / 7:51 ب.ظ

  خیلی عالی بود

  • jfryradmrtdy864@gmail.com 21 بهمن 1399 / 1:20 ق.ظ

   سلام. آلت من درحالت شل ۹سانت هست ودرحالت بلندشدن۱۴سانت ودورآلتم ۹سانت هست بنظرشما طبیعی است

   • 15 اردیبهشت 1400 / 11:30 ب.ظ

    داش ن اصلا هم خوب نی من ۱۸ سالمه طول آلتم ۱۷/۵ قطرشم ۱۴ یا بیشتره
    از نظر من پی گیر باش برو پیش دکتر

   • حسین 22 اردیبهشت 1400 / 8:21 ب.ظ

    باریک است

 • حسین 18 آذر 1399 / 0:01 ق.ظ

  من سایز آلتم ۱۹ سانته خودم حس خوبی ندارم

  • نامور 12 بهمن 1399 / 3:30 ب.ظ

   آرزو بر جوانان عیب نیست.

  • مح 15 بهمن 1399 / 2:22 ب.ظ

   چرا حس خوبی نداری؟

   • ... 8 اردیبهشت 1400 / 4:33 ب.ظ

    واژن زنان تا حدود ۹تا ۱۶ یا ۱۷ سانت رو جا داره
    التی که بزگتر باشه تا اخر داخل واژن نمیره
    شاید بخاطر همینه

  • مح 15 بهمن 1399 / 2:23 ب.ظ

   همه آرزوشونه آلت بزرگ داشته باشن
   اصلا نمیفهممت

   • رضا 11 اسفند 1399 / 11:55 ق.ظ

    اره والا این نمیدونم چش شده حسش پریده

 • رضا 11 اسفند 1399 / 11:54 ق.ظ

  من التم 20 سانته خیلی حس خوبی بهم میده.

 • 》شیطان_بهشتی》 28 فروردین 1400 / 5:53 ب.ظ

  من التم بیش از ۱۶ سانته ولی به نظر خودم هنوز کوچیکه😅

 • علی 5 اردیبهشت 1400 / 6:28 ب.ظ

  اره الت منم ۲۲ سانته حس عالی نسبت بهش دارم

 • بهنام 2 تیر 1400 / 3:35 ب.ظ

  سلام من آلتم در زمان شل بودن ۳ الی ۵ ساناه بعضی موقع ها که اصلا وجود نداره و اذیتم میکنه ولی در حالت نغوذ بالای ۱۵ سانت میشه فقط در زمان شلی مشکل دارم که موقع ادرار اذیت میشم دکتر هم رفتم ولی متاسفانه در اون لحظه ۵ سانت بود 😂

 • پارسا 24 شهریور 1400 / 8:13 ق.ظ

  مال من ۱۷ سانته و قطرش هم حدود ۱۳ سانتی میشه ولی احساس میکنم اخیرا یکم کوچکتر شده قبلا حس بهتری داشتم والان دارم کم کم نگران میشم البته فعالیت جنسی زیادی ندارم ولی نگرانیش اذیتم میکنه الان۳۳ سالمه و تا ۲۷ سالگی حس میکنم خیلی بهتر بود

 • سمیر 18 آبان 1400 / 2:22 ب.ظ

  برادران اصلا سایز آلت یه چیزی نیست که انسان ازش راضی بشه هر چه بلند باشه بازم میخوایم بلندتر باشه در ضمن اگر اضافه وزن دارید با لاغری قسمتی ازآلتتون که چربی احاطه اش کره بیرون میاد آلتتون هم بزرگتر میشه درضمن اگر آلتتون از بالا نگاه کنید اندازه واقعی رو نشون نمیده بهتره در آینه نگاش کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.