خودارضایی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

خودارضایی چیست؟

خود ارضایی یک فعالیت معمولی است. این عمل یک روش طبیعی و ایمن برای کشف بدن، احساس لذت و از بین بردن تنش جنسی است. این  مسئله در میان افراد مختلف از هر نژاد، جنسیت و اعتقاد اتفاق می‌افتد.

بر خلاف باورهای قدیمی، در واقع هیچ عارضه جانبی مضر جسمی ناشی از خودارضایی وجود ندارد.

با این حال، خود ارضایی بیش از حد می تواند به روابط و زندگی روزمره شما آسیب برساند. به غیر از این، خودارضایی در حد معمول عملی سرگرم کننده، طبیعی و سالم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی و مزایای بالقوه خودارضایی برای سلامتی ، این مطلب را تا انتها بخوانید.

عوارض جانبی خودارضایی

استمنا هیچگونه عوارض جانبی مضر ندارد. با این حال، بعضی از افراد ممکن است در مورد خود ارضایی احساس گناه کنند یا در مورد خودارضایی مزمن مشکلاتی داشته باشند.

خود ارضایی و احساس گناه

برخی از افراد به دلیل اعتقادات فرهنگی، معنوی یا مذهبی ممکن است در مورد خودارضایی احساس گناه داشته باشند. در ادامه دیدگاه ادیان مختلف در مورد این مسئله را شرح می‌دهیم.

استمنا نه اشتباه است و نه غیراخلاقی؛ اما هنوز هم ممکن است پیام هایی را گوش کنید که این امر یک لذت شخصی “کثیف” و “شرم آور” است.

اگر در مورد خودارضایی احساس گناه می کنید، با کسی که به او اعتماد دارید در مورد اینکه چرا چنین احساسی دارید و اینکه چگونه می توانید از این احساس گناه عبور کنید صحبت کنید. درمانگرانی که در زمینه بهداشت جنسی تخصص دارند منبع خوبی برای این موضوع هستند.

در وبلاگ الوکاندوم بخوانید: عوامل موثر بر کاهش میل جنسی چیست؟

اعتیاد به خود ارضایی

برخی از افراد نیز می توانند به خود ارضایی اعتیاد پیدا کنند و می کنند. اگر خودارضایی باعث شود:

 • از کارهای روزمره یا کاری خود صرف نظر کنید
 • کار یا تحصیل خود را رها کنید
 • برنامه دیدار با دوستان یا خانواده را لغو کنید
 • رویدادهای مهم اجتماعی را از دست دهید

متاسفانه شما دچار عوارض آسیب زننده اعتیاد به خود ارضایی شده اید.

در کل خود ارضایی خارج از کنترل یا اعتیاد به خودارضایی، یک ناهنجاری جنسی است که به دلیل خود ارضایی بیش از حد، فرد بیمار اجتماعی قلمداد شده و به وضعیتی غیر عادی از نظر اجتماعی و شغلی می رسد. در این حالت اختلالات روانی از جمله بی حوصلگی، اضطراب، تشویش و یا مصرف مواد مخدر به سراق فرد می آید. همچنین اعتیاد به خود ارضایی موضوعی بسیار برای فرد میباشد که در اثر آن انزوا گرایی و دوری از جامعه ایجاد می شود. اینجاست که خودارضایی موجب میشود تا فرد به تنها زندگی کردن و گریز از جنس مخالف روی بیاورد. این حس به دلایل گوناگون از جمله ترس از تحریک، ترس از عدم توانایی، عدم اعتماد بنفس و … بوجود می آید.

اعتیاد به استمنا می تواند به روابط شما و سایر قسمت های زندگی آسیب برساند. خودارضایی بیش از حد ممکن است کار یا تحصیل شما را قطع کند و بهره وری و کیفیت زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد.

همچنین ممکن است به روابط عاشقانه و دوستی شما آسیب برساند، زیرا شما به اندازه گذشته با عزیزانتان وقت نمی گذرانید یا به نیازهای آنها توجه نمی کنید.

اگر نگران هستید که ممکن است به خودارضایی اعتیاد داشته باشید، با پزشک یا مشاور خود در مورد راه های کاهش خودارضایی صحبت کنید.

گفتگو درمانی می تواند به شما در کنترل اعتیاد کمک کند. همچنین می توانید با جایگزینی خودارضایی با سایر فعالیت ها ، این کار را کاهش دهید. دفعه دیگر که تمایل به خودارضایی دارید، سعی کنید:

 • بدوید
 • یک مقاله بنویسید
 • با دوستان وقت بگذرانید
 • پیاده روی کنید

فواید خود ارضایی

خودارضایی یک فعالیت جنسی سالم است. این امر مزایای زیادی برای سلامت جسمی و روانی شما دارد.

مطالعات محدودی در مورد مزایای خودارضایی وجود دارد، اما مطالعاتی در مورد رابطه جنسی و تحریک وجود دارد.

تحقیقات و گزارش های حکایتی نشان می دهد که تحریک جنسی، از جمله تحریک از طریق خودارضایی ، ممکن است به شما کمک کند تا:

 • استرس مفرط را برطرف کنید
 • بهتر بخوابید
 • روحیه خود را تقویت کنید
 • آرام باشید
 • احساس لذت کنید
 • گرفتگی را تسکین دهید
 • تنش جنسی را آزاد کنید
 • رابطه جنسی بهتری داشته باشید
 • خواسته ها و نیازهای خود را بهتر درک کنید

در وبلاگ الوکاندوم بخوانید: راه های درمان زود انزالی آقایان

خودارضایی در زوجین

برخلاف تصور عموم، به غیر از افراد مجرد، خودارضایی در افراد متاهل و زوجین نیز اتفاق می افتد. خودارضایی در این افراد می تواند علل گوناگونی داشته باشد.

در چه صورتی یکی از زوجین با وجود همسر اقدام به خود ارضایی می‌کند؟

 • احتمال وجود بیماری خلقی یا اضطرابی هم در مرد و هم در زن وجود دارد. بی میلی زن ناشی از افسردگی می‌تواند بر بی میلی مرد در رابطه موثر باشد یا خود مرد مشکل خلقی یا اضطرابی داشته باشد. ترس از خوب نبودن در رابطه یا سرزنش های همسر حین رابطه نیز میتواند یکی از دلایل باشد.
 • وجود مشکلات ارتباطی بین زوجین و عدم رضایت از همسر (مشکلات عاطفی و بی احساسی) نسبت به یکدیگر که باعث فاصله جنسی می شود.
 • مواد مخدر
 • انتظار بالای فرد از شریک جنسی که ناشی از مقایسه همسر خود با بازیگران پورن یا مقایسه رابطه جنسی واقعی خود با آنچه در فیلم‌ها مشاهده میکند، حاصل میشود.
 • احتمال دارد مرد فانتزی هایی در رابطه جنسی داشته باشد که برای زن خوشایند نیست یا این فانتزی ها فراتز از توان همسر است.
 • اختلال در ارگاسم همسر که در علاقه مرد به برقراری رابطه جنسی با او اثرگذار بوده است.
 • وجود کژکاری های جنسیتی مثل زود یا دیرانزالی و اختلال در نعوظ که مجموعا در رابطه جنسی موثر بوده و فرد به جای درمان این مشکل، به خودارضایی روی آورده است.
 • همجنس گرایی یا ترنسکچوال از علل دیگر است که فرد اساسا از رابطه با جنس مونث لذت نمیبرد و گرایش به مردان دارد یا به دلیل هویت زنانه ای که برای خود قائل است علاقه ای به ارتباط جنسی با همسر خود ندارد.
 • وجود اختلالات شخصیتی مثل خودشیفتگی، اسکیزوئید، شخصیت وسواسی، شخصیت پارانوئید در مرد یا زن بر رابطه جنسی اثرگذار است و منجر به بی میلی نسبت به رابطه جنسی می شود.
 • در دوران شیردهی یا اواخر بارداری احتمالی خود ارضایی مرد وجود دارد.

خودارضایی و سرطان پروستات

برخی تحقیقات نشان می دهد که انزال منظم ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد ، اگرچه پزشکان دقیقاً از علت آن اطمینان ندارند.

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که حداقل 21 بار در ماه انزال دارند، حدود 20 درصد کاهش می یابد. یک مطالعه در سال 2003 همچنین ارتباط مشابهی بین انزال مکرر و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات را کشف کرد.

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد انزال به طور منظم از سرطان پیشرفته پروستات محافظت می کند.

دیدگاه ادیان مختلف درباره خودارضایی

مسحیت

خودارضایی همواره یکی از دشوارترین و در عین حال مهم‌ترین چالش‌های مسیحیت است. گروهی از مسیحیان به دلیل اینکه در کلام خداوند هرگز بطور خاص به خودارضایی اشاره نشده است پاسخی برای این مسائله ندارد. اما در بخش‌های مختلف کتاب مقدس به مسائلی از جمله تقدس، پرهیزگاری و اجتناب از شهوت پرداخته شده است که می‌توان با استناد به آنها عمل خود ارضایی را نه ممنوع و نه غیر ممنوع تلقی کرد.

به طور کلی دیدگاه کاتولیت ها این است که خود ارضایی برای شناخت بدن. و احساسات جنسی مجاز است و از دیدگاه پروتستان ها خود ارضایی به طور کل ممنوع است.

یهودیت

خود ارضایی در دین یهود به طور کامل منع نمی‌شود و عملی توام. با سلامتی و نشاط آوری تلقی می‌گردد؛ اما در برخی شاخه های آن خود ارضایی برای مرد ممنوع است.

اسلام

بنابر نظر علمای اسلامی عمل خودارضایی حرام است و همچنین در این رابطه روایات و آیاتی دال بر حرام بودم خود ارضایی بیان شده است.

منبع : healthline

سپاس از همراهی شما.

شما می توانید سوالات خود پیرامون مسائل جنسی را از متخصص ما در بخش نظرات بپرسید.

alocondom
دیدگاه کاربران 165 دیدگاه
 • فرشاد 1 مرداد 1399 / 5:41 ب.ظ

  خیلی چرت بودن.همه ی افراد وقتی خود ارضایی میکنن به اوج لذت جنسی میرسن.در ضمن این حرفا رو میگید که مردم رو از اینکار بترسونید

  • دکتر 16 آذر 1399 / 8:18 ق.ظ

   خود ارضایی نشانه سلامت جنسی و تقویت قوای جنسی است در هر فرد متفاوت است بعضی افراد به دلیل ضعف جسمانی و روحی نمی توانند تحمل کنند و آسیب میبنند بعضی مشکلی ندارند اما کسانی که با این رفتار سازگاری دارند به مراتب کمتر هستند و خود ارضایی در مردان باعث کاهش ابتلا به سرطان پروستات میشود و در این دوره افزایش افسار گسیخته ی بیماری های مقاربتی مانند هپاتیت وایدز(HIV)یک عمل کاملا بهداشتی محسوب مشود

   • ترانه 5 اسفند 1399 / 4:16 ب.ظ

    سلام راستیش من یه مشکلی دارم که باعث میلم به خودارزایی میشه من بیش از خد بدنمو تیغ انداختم ویه جورایی بخش تناسلیم خیلی مو داره اما نمیتونم از بین ببرمشون یاکمشون کنم میخواستم ببینم راهی برای از بین بردن دائمی موهای این بخش هست؟

    • امید 15 فروردین 1400 / 4:21 ب.ظ

     اره لیزر کن

     • سعید 10 اردیبهشت 1400 / 4:59 ب.ظ

      من 30 سالمه الان 17 ساله خود ارضایی میکنم هیچ مشکلیم واسم پیش نیومده

     • صدرا 30 خرداد 1400 / 0:39 ق.ظ

      سری به آرایشگاه ما بزنید

    • shvan 30 فروردین 1400 / 12:51 ب.ظ

     سلام، خوب برو یه اسپری بگیر بزن کل موهارو از بین میبره

    • دکتر 2 اردیبهشت 1400 / 10:19 ب.ظ

     خودارضایی یه کار خیلی خیلی عادیه
     بهتره زندگی کنیم نه با این چرت و پرتها زندگی رو به لجن بکشیم

   • علی 11 اسفند 1399 / 1:19 ق.ظ

    یعنی در خود ارضایی سرطان وجود ندارد

    • arshan 13 فروردین 1400 / 6:24 ق.ظ

     دوستان عزیز چرا دعوا دارید با اون کسایی که از تجربه خودشون به شما میدن مثل دکتر من واقعا متاسفم برای کسانی که متوجه این بیماری نمیشوند جناب دکتر چیزی میدونه که میخود بگه.اعتیاد به خودارضایی عوامل بدی دارد. ترک خودارضایی کاری ساده نیست که ۱ یا ۲ روزه حل بشه خود ارضایی باید زمان بهش بدیم و صبر کنیم تا ترک بشه این عادت بد . زمانی که کسی خود ارضایی میکنه اومدن منی باعث کم شدن ویتامین هایی که ادم جذب میکنه یعنی خوردن لبنیات از جمله تخم مرغ پنیر شیر و…
     باعث جذب ویتامین ها به بدن است و با همین چیز ها اسپرم تولید میشه و مثال شخصی در هفته ۲ بار تخم مرغ و کمی پنیر و شیر میل میکنیم و بعدش اسپرم تولید میشه بعد یک هفته با خودارضایی اسپرم بیرون میاد و از بین میره و از عوامل دیگه ای برخوردار هست مثل کج شدن الت تناسلی اسیب به بینایی و اسیب روحی مثل بی اعصاب بودن پرخاشگری روبرو میشید به من ربیطی نداره ولی اخه جوون های مملکت شما با این کار به من صدمه نمیزنید به خودتون میزنید من برای خودتون میگم چون ترک نکردن خور ارضایی باعث نابود شدن کمی نسل هست با خود ارضایی ادم به بیماری دفع منیت مبتلا میشویم و در بزرگی دیگه بچه دار نمیشیم
     پس از خودارضایی دور بمونید تا جان خودتون در سلامت باشه .

     • John 27 فروردین 1400 / 8:13 ب.ظ

      من اصلا دنبال این میگردم که از این موضوع بترسم تا اجامش ندم. ولی با قطعیت می گم این مطلب به هیچ عنوان ترسناک نیست ، این مقاله خیلی محتاطانه نوشته شده و از مسائل غیر قطعی اجتناب شده ، نه مثل اون سایت هایی که میان میگن واسه روده بده واسه پچه زایی بده واسه دندان بده واسه معده بده ، دستو کج می کنه و…. این عمل بده ولی نه برای روده یا برای دندان بلکه به دلایل روحی روانی و اخلاقی

     • علی تفرشی 8 اردیبهشت 1400 / 8:16 ب.ظ

      چیزهایی که گفتید کاملا درسته. حق با شماست عزیز

     • اشکان محمدی 19 خرداد 1400 / 4:05 ب.ظ

      خب تو که میگی بیخیالش شیم و ترکش کنیم اینکه اینجا نوشته سرطان میگیریم یعنی الان ترک کنیم بازم سن بالا سرطان میگیریم؟ من 19 سالمه

     • علی 8 تیر 1400 / 0:26 ق.ظ

      داداش چی چرتو پرت میگی باباهای ما هفته ای یه بار دچار این عارضه با خانوماشون میشن بعد ویتامینم کم میکنه. اون مشکل نداره کار ما جوونا مشکل داره بعدشم تو این دوره زمونه کی زن میگیره خب .. تا آخر عمر باید بشینیم تا خود به خو منی بیاد.

    • مهیار 5 تیر 1400 / 5:49 ب.ظ

     سلام ببخشید من ی مدتی خود راضایی داشتم و متاسفانه زیر چشمام گود شده ابا با ترک خود ارضایی دوبازه ب حالت عادی برمیگرده

   • ....ناشناس..... 8 اردیبهشت 1400 / 12:11 ب.ظ

    سلام دکتر روز بخیر
    من ۱۶ سالمه و تقریبا دوسال خوردی هست به این مریضی مبتلا شدم راهکار شما برای ترک این اعتیاد چیه؟؟

   • محمدامین 18 اردیبهشت 1400 / 6:03 ب.ظ

    سلام ی سوال داشتم
    لذت خودراضایی بیشتره یا لذت یک رابطه درست و شرعی با همسر؟؟

   • ناشناس 20 اردیبهشت 1400 / 7:59 ب.ظ

    سلام من یه مدت زیاد خود ارضائی میکردم به تعداد زیاد من از ۱۱ سالگی تا ۱۳ سالگی ادامه دادم و در ۱۳ سالگی مقدار خودارضائی من زیاد شد ومعتاد شدم به این کار و مایع منی من کم شد یا نمیامد(چند روز انجام دادم میومد) من دوتا سوال دارم یک اینکه اگه این عمل رو دیگه انجام ندم مایع منی من بیشتر میشه یا همان بارور میشود؟ و دومین سوال من هم اینه که بعد از این که یک روز کاملا اینکار را نکردم انگار یه حالت پوست پوستی روی شورتم شد این نشونه بدی هست یا نه؟ لطفا به من سریع تر جواب بدین خیلی نگرانم این متن شما به من کمک کرد که سعی در ترک این عمل داشته باشم خیلی ممنونم از این که این سایت را ساختید و به سوالات جواب میدین ایشالله از خدا هر چی میخواین بهتون بده و با پیامبران مهشور بشین و خودتون و خانوادتون در سلامت کامل باشد❤

  • یه نفر 24 دی 1399 / 11:03 ب.ظ

   یا تا حالا اینکار رو نکردی تا عوارضش رو ببینی یا اینطوری میگی تا خودتو راضی کنی که مشکلی نداره .

   • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:52 ب.ظ

    یه نفر
    دروغ خودش گناهه میدونستی الان تو داری دروغ میگی

    • بنده ی خدا 11 فروردین 1400 / 11:52 ب.ظ

     دروغ نمیگه حاجی نمیدونی چیزینگو مردم و منحرف نکن

     • bahram 30 فروردین 1400 / 7:14 ق.ظ

      من خیلی وقته دچار این معضل هستم ، چند سال اخیر هم خیلی بدتر شده تمام عوارض اش هم دارم بدنم خیلی ضعیف شده ، زود خسته میشم ، ضعف بینایی ، کم خونی ، زود عصبانی میشم، ضعف حافظه ، از بین تمام املاح بدن و غیره
      خواهشاً کمک ام کنید آقای دکتر
      اصلا وضع خوبی ندارم ، گناه اش بماند
      ممنون میشم

    • علی 8 تیر 1400 / 0:31 ق.ظ

     داداش خدا مارو از دو بخش حیوان و فرشته ساخته .. ینی اینکه با مغزمون قسمت حیوانیمونو کنترل کنیم. ما غذا میخوریم درست کنترل شدست ، آب میخوریم درست ، دستشویی میریم درست میخوابیم درست ، ولی اینو چیکار کنیم ، بله حرف شما درست که گناه داره … بریم زنا کنیم … هرچی هست گناش از زنا کمتره تا آخر عمر که نمیتونیم اینجوری باشیم که

   • Ali 4 اسفند 1399 / 3:16 ب.ظ

    سلام. آقای دکتر من دو سال هست که درگیر این کار شدم. ۱۴ سالم هست عوض کمر. هم دارم. چه کار بکنم که غوضه کمرم رو درست کنم ؟. خواهش. میکنم جواب بدید ممنون .

   • امیر 15 اسفند 1399 / 6:23 ب.ظ

    جناب دکتر من میخوام این کار رو بزارم کنار اگر میتونید لطفا کمکم کنید

  • حمید 30 دی 1399 / 11:23 ب.ظ

   فرشاد جان داداشم، لج نکن و باور کن ضرر داره.
   من سالها گرفتار این عادت بد بودم و جا داره بگم غلط کردم غلط!!!
   شاید باورش سخت باشه ولی استرس و ضعف اعصاب فراوانی آدم میگیره که اصلا فکرشم نمی تونید کنید و کلا یه آدم ضعیف و ترسو و نا امید و ناتوان میکنه آدم رو و در کل بیشتر از ضربه جسمی ضربه روحی میخورید.
   توصیه میکنم که نکنید این کارو چون من این راهو رفتم و دیدم آخرش تباهیه و لاغیر.

   • ممد 28 بهمن 1399 / 10:50 ب.ظ

    داداش حتما اشتبا میزدی
    بانو نیکول رو بهت پیشنهاد میکنم

   • علی 4 اسفند 1399 / 11:51 ب.ظ

    الان چطوری الان چیکا میکنی

   • امیر 15 اسفند 1399 / 6:25 ب.ظ

    دقیقاً درست میگه منم تا آخر این راه رفتم و خیلی سخت هست که دیگه از این کار جدا بشی پس تا اتفاقی در زندگیتون نیفتاده است زود تر ترک کنید این کار رو

    • Alpachino 6 خرداد 1400 / 9:35 ق.ظ

     پژوهش‌های انجام‌شده در زمینهٔ ارتباط خودارضایی با سرطان پروستات، نتایج متفاوتی داشته‌است. به عنوان مثال در سال ۲۰۰۳، یک تیم پژوهشی استرالیایی به سرپرستی گراهام جایلز از «شورای سرطان استرالیا»[۴۶] دریافتند که مردانی که به‌کرات خودارضایی می‌کنند، احتمال کمتری دارد که دچار سرطان پروستات شوند. مردانی که به‌طور میانگین ۵ انزال یا بیشتر در هفته در سنین مابین ۲۰ تا ۳۰ داشته باشند، خطر ابتلایشان به سرطان پروستات به‌طور چشمگیری پایین است. با این حال، آنها نتوانستند یک رابطهٔ علت-معلولی مستقیم را ثابت کنند. پژوهش‌های آنان همچنین نشان داد که انزالی که در اثر خودارضایی و نه مقاربت باشد، در این زمینه مفیدتر است، چرا که هنگام مقاربت، احتمال انتقال بیماری‌های آمیزشی وجود دارد که به نوبهٔ خود، خطر سرطان دهانه رحم را افزایش می‌دهد. همچنین یک مطالعهٔ بزرگ ۱۸ ساله بر روی ۳۱٬۹۲۵ مرد مابین سنین ۴۰ تا ۷۵ سال، با همکاری «دانشکدهٔ بهداشت عمومی دانشگاه بوستون»، «دانشکدهٔ بهداشت تی.اچ. چان هاروارد» و «مدرسه پزشکی هاروارد» نشان داد که انزال بیش از ۲۱ مرتبه در ماه، خطر سرطان پروستات را به میزان قابل توجهی در مقایسه با آنان که تنها ۴ تا ۷ انزال در ماه دارند، کاهش می‌دهد.[۴۷][۴۸]

     از طرف دیگر ممکن است این سودمندی وابسته به سنِ افراد باشد. مثلاً نتایج یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۰۸ نشان داد که انزال‌های مکرر مابین ۲۰ تا ۴۰ سالگی، ممکن است با افزایش خطر سرطان پروستات مرتبط باشد، اما از طرفی دیگر، انزال‌های مکرر در دههٔ ۵۰ سالگی، خطر سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.[۴۹] بررسی‌های انجام‌شده بر روی ۱۶ مقاله‌ای که تا قبل از اکتبر ۲۰۱۵ بر روی رابطهٔ سرطان پروستات و دفعات انزال منتشر شده‌است، نشان می‌دهد که هنوز اجماع قطعی دربارهٔ رابطهٔ این‌دو موجود نیست و نیاز به بررسی‌ها و مطالعات بیشتر وجود دارد.[۵۰]

   • بنده ی خدا 11 فروردین 1400 / 11:58 ب.ظ

    عالی عالی درست میگی عزیز منم 14 سالمه و اعتقاد دارم از 12 سالگی ضرر داره و افراد پایین تر از 12 زیادی با مشکل رو به رو نمیشن و دوساله دارم عمل مضر و انجام میدم و اثار خیلی بدی مثل ریزش مو خفیف اگه زیاد انجام بدی و استرس عدم اعتماد به نفس و ……. که خیلی زیادن . تازه موهام خیلی قوی هستن با ترک بازمیگردن که هیچ . ولی شما خودتون و گرفتار نکنین

    • ای ام 7 خرداد 1400 / 7:34 ب.ظ

     ببخشید خود ارضایی ارتباطی با شوره زیاد سر داره؟

     و اینکه آلت تناسلی من خیلی کوچیکه 😭

     • الو کاندوم 9 آبان 1400 / 4:22 ب.ظ

      سلام خیر ربطی نداره

  • م 16 بهمن 1399 / 2:09 ب.ظ

   خود ارضایی عوارض زیادی داره حتی کوچک شدن و کم کاری کلیه و ….

   • سیم 23 بهمن 1399 / 11:03 ب.ظ

    این یکی دیگه چیز و شره همه چیز رو دارین به خودارضایی ربط میدین

   • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:55 ب.ظ

    م
    خودارضایی هیچ ربطی به کلیه نداره نمیدونم چرا همه چیز رو به خودارضایی ربط میدین
    تو نمیخوای بزنی نزن ما مثل تو خر نیستیم

    • MJ 13 فروردین 1400 / 12:21 ب.ظ

     دوست عزیز فردا روزی که کمبود ویتامین بدن نابارور شدی اونوقت میفهمی خودارضایی چه دردیه

     • علی 31 فروردین 1400 / 2:48 ق.ظ

      هیچ لذتی نداره

    • Fastyp 27 فروردین 1400 / 8:15 ب.ظ

     مثل اون سایت هایی که میان میگن واسه روده بده واسه پچه زایی بده واسه دندان بده واسه معده بده ، دستو کج می کنه و…. این عمل بده ولی نه برای روده یا برای دندان بلکه به دلایل روحی روانی و اخلاقی که علم از توضیح همه این مسائل عاجزه برای همین علم میگه بکن چون علم با جود اینکه با ارزش و مفیده ولی همه چیز نیست، این اولین سایتیه که حرف حساب زد

  • س 8 اسفند 1399 / 11:49 ق.ظ

   ببین عوارض خود ارضایی بعد از یک سال خودشو نشون میده تو نمیدونی بدنتو چیکار میکنه من دوساله که به این عمل مبتلا شدم عین قوطی کنسرو له میکنه برای ترک به سایت داداش رضا برید خودارضایی یعنی خود کشی

  • R 6 فروردین 1400 / 1:17 ب.ظ

   من خودم چندسالی گرفتاراین عمل شدم وهمه ی عوارضشودیدم ولمس کردم بایدبگم که بدترین وشدیدترین عوارض داره متاسفانه
   ضعف حافظه، ضعف بینایی،استرس،اظطراب،بیحوصلگی،افسردگی شدید،عدم تمرکز،انزواو…این عوارض خودم تجربه کردم هرکی که میخوادتوزندگبش موفق بشه وزندگی شادی داشته باشه حتما بایدهرطوری شده این عمل فجیع ترک کنه وگرنه کل زندگیش تباه میشه…….
   جنبه دینی وگناهشم درنظربگیرین که چقدحرام وعمل ناپسندیه توکل ادیان تقریبانهی شده.

   • بنده ی خدا 12 فروردین 1400 / 0:01 ق.ظ

    همش درست

   • بی نام 13 اردیبهشت 1400 / 1:06 ب.ظ

    سلام . من یکی دوسال هست که خود ارضای میکنم هفته ای یک بار اینکارو انجام میدم . میخواستم ترک کنم دو هفتته که گذشت دیدم آلت تناسلیم بی حس شده اصلا نمیتونم تکونش بدم الان باید چیکار کنم تا خوب بشه من ۱۵ سالمه به خدا میخواستم ترکش کنم که این شد

  • مممممم 15 فروردین 1400 / 11:47 ق.ظ

   اینا واقعیت هستند دوست عزیز من خودم گرفتار همین موضوع هستم ، منم زمانی مثل شما فکر میکردم

  • John 27 فروردین 1400 / 8:11 ب.ظ

   من اصلا دنبال این میگردم که از این موضوع بترسم تا اجامش ندم. ولی با قطعیت می گم این مطلب به هیچ عنوان ترسناک نیست ، این مقاله خیلی محتاطانه نوشته شده و از مسائل غیر قطعی اجتناب شده ، نه مثل اون سایت هایی که میان میگن واسه روده بده واسه پچه زایی بده واسه دندان بده واسه معده بده ، دستو کج می کنه و…. این عمل بده ولی نه برای روده یا برای دندان بلکه به دلایل روحی روانی و اخلاقی که علم از توضیح این مسائل عاجزه برای همین علم میگه بکن چون علم با جود اینکه با ارزش و مفیده ولی همه چیز نیست

  • C.A 9 تیر 1400 / 4:21 ب.ظ

   قطعا اگر از یه تریاکی بپرسین تریاک چطوره میگه عالییییی!!!
   اونایی که میگن خود ارضایی خوبه چطور میتونن سر این موضوع با اطمینان صحبت کنن
   یه جا نوشته هیچ عارضه ای نداره
   یه جا نوشته پر از عارضه است
   میشه با قاطعیت نظر داد
   مگر اینکه خود طرف غرضی داشته باشه
   یا که از این حرفا بدش بیاد
   یا با این عمل خو گرفته باشه
   برای اینکه عقلانی تصمیم گرفت
   برین بیبینین کی اولین بار گفته خود ارضایی خوبه
   «دکتر آلفرد کینزی»
   کسی که ۱۰۰ و خورده ای کودک ۵ ماهه تا ۱۲ ساله را برده در عرض یک ساعت ۴۰ ۵۰ بار به ارگاسم رسونده جوری که به تشنج افتادن و بی هوش شدن…
   بعد نوشته اینا همه از این کار راضی و خشنود بودن
   اینا رم من نمیگم که بگید اره لابد فلانی طرفدار جمهوری اسلامیه
   لابد اخونده و فلان
   نه
   اصن کاری هم به دین نداریم
   برید کتابای دکتر Judith Reisman رو بخونید و کتابای کینزی رو‌ هم بخونید اونوقت خودتون مقایسه کنید…
   ببینید خودارضایی خوبه یا بده
   برید خاطرات افراد نزدیک به کینزی رو ‌بخونید
   ببینید درباره اش چی‌گفتن
   کسی که توی حمام خونش خودش رو زنده زنده ختنه کرد…
   کسی که عادت داشت اشیای عجیب غریب به اندام جنسی خودش وارد بکنه…
   کسی که شدیدا مازوخیست بود…
   کسی که مردم و همسر خودش رو دعوت به خیانت کرد…
   اسم این زندگیه؟
   واقعا اسم این رو میشه گذاشت آزادی؟

 • دکتر 16 آذر 1399 / 8:18 ق.ظ

  خود ارضایی نشانه سلامت جنسی و تقویت قوای جنسی است در هر فرد متفاوت است بعضی افراد به دلیل ضعف جسمانی و روحی نمی توانند تحمل کنند و آسیب میبنند بعضی مشکلی ندارند اما کسانی که با این رفتار سازگاری دارند به مراتب کمتر هستند و خود ارضایی در مردان باعث کاهش ابتلا به سرطان پروستات میشود و در این دوره افزایش افسار گسیخته ی بیماری های مقاربتی مانند هپاتیت وایدز(HIV)یک عمل کاملا بهداشتی محسوب مشود

  • ماهان 29 اسفند 1399 / 9:05 ب.ظ

   دکتر شما دروغ میگید چجور دکتری هستید

   • بنده ی خدا 12 فروردین 1400 / 0:02 ق.ظ

    عالی راست و تومیگی

   • بی نام نشان 10 خرداد 1400 / 0:32 ق.ظ

    ببن درست میگه خودارضایی اشتباهه اما از خیانت به همسر وایدز روسبی گری که بهتره

  • Hhhh 15 فروردین 1400 / 11:50 ق.ظ

   دکتر جون کمتر دری وری بگو ، البته فکر نکنم دکتر باشی

   • بنده خدا 1 اردیبهشت 1400 / 1:17 ق.ظ

    تا حالا شده ریزش موی شدید بگیری ، تا حالا شده بی اعصاب بشی و الکی الکی خواهر و برادر کوچیکتو بزنی ، تا حالا شده الکی بخاطر این ک کسی بهت توجه نمیکنه گریه کنی من الان اینجوریم و قصد دارم ترک کنم

  • این دکتره دروغ میگه 11 اردیبهشت 1400 / 9:56 ب.ظ

   لطفاً خفه شو دکتر کس کش داری به همه دروغ می‌گی. تو گوه بخوری دکتر باشی

 • امیرحسین 15 دی 1399 / 4:00 ب.ظ

  از نظر من خودارضایی کاملا ضرر داره و در درهمه ادیان بخصوص دراسلام گناه کبیره است بیشترین تاثیری که برام داشته سیاه شدن زیر چشم و من با اینکه ورزشکار و با انرزی بودم پس ازمدتی با این کار زشت خیلی خسته و خواب الود شدم هنگام خودارضایی خیلی زودتر از رابطه جنسی ارضا میشوید و در این لحظه فشار خیلی زیادی بر مغز و قلب وارد میشود و کل انرزی بدن تخلیه میشود اگر مشکلی نداشت گناه کبیره نمیشد و فقط در برخی دین ها مانند پروتستان گناه محسوب نمیشود در یهود در برخی مواقع و فقط در شیطان پرستان عملی عادی حساب میکنند .

  • مهدی 4 اسفند 1399 / 2:43 ب.ظ

   گناه کبیره نیست دروغ تهویل ملت نده

   • من 17 خرداد 1400 / 5:11 ب.ظ

    خفه شو بدبخت وقتی بزرگ که شدی و با همسرت رابطه داشتی زود ارضا میشی و همسرت فکر می‌کنه که تو مشکل داری و باهات ناسازگاری می‌کنه
    بدبخت بیچاره تو اینو بخاطر غرورت میگی چون خیلی بهت خوش میگذره
    بدبخت بیچاره.

  • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:49 ب.ظ

   چرا دروغ میگی خودارضایی کم مشکلی ایجاد نمیکنه و گناه کبیره نیست مکروهه این دو تا رو با هم قاطی نکن

   • محمد امین 16 فروردین 1400 / 2:54 ب.ظ

    من خودم سه این کارو انجام میدم همه ی عوارضش رو هم دیدم شما حتما اوایل تونه سه سال بعد میفهمی چی میگم داداش

   • ناشناس 1 اردیبهشت 1400 / 7:34 ق.ظ

    گناهه کبیره ست وقتی این همه عوارض داره میشه گناه و حرام

 • علی 25 دی 1399 / 5:59 ب.ظ

  من کامل خواندم و واقعا تاسف می خورم که به این رفتار بد رویی آوردم امید وارم این رفتار را هرچه زود تر ترک کنم

  • M 24 بهمن 1399 / 2:39 ق.ظ

   سعی کن تو میتوانی

  • س 8 اسفند 1399 / 11:52 ق.ظ

   برای ترک خود ارضایی به سایت داداش رضا مراجعه کنید

 • Amrez 27 دی 1399 / 0:53 ق.ظ

  واقعا گیج شدم
  فکر کن از ۱۵ سالگی تا ۳۰ سالگی که بخوای ازدواج کنی باید بدون هیچ چیزی بمونی و نیاز جنسی تو تحمل کنی
  رابطه با نامحرم هم که حرام است
  خود ارضاییم که کبریت
  زود تر از ۳۰ هم تو این جامعه نمیشه ازدواج کرد
  تو این ۱۵ سال زندگیمون دقیقا چه گوهی بخوریم؟

  • پرهام 11 بهمن 1399 / 6:22 ب.ظ

   هیچی دیگه زندگیمون به باد میره واقعا که وقتی آدم کسی نیست آدم نیاز جنسیشو چطوری برطرف کنه پس باید چی کار کنه؟

   • متین 6 اسفند 1399 / 6:01 ق.ظ

    عزیز جان میتونی به مدت ۳ ماه یه بار خود ارضایی کنی و اینطوری خیلی خیلی ضرر کمی به بدن میرسه و فرد هم میتونه با خیال راحت نیاز جنسیشو رفع کنه من خودم نمیتونم ترکش کنم به دنبال یه دارو بودم ولی نیست هیچی واقعا برای خودم متاسفم که به این عمل روی اوردم فقط بخاطر کنکاوی و اینکه رفیق ناباب منو به این روز انداخت خدا به هممون کمک کنیه انشاالله 🙏 من متین ۱۵ سالمه و از ۱۳ سالگی به این عمل زشت رو اوردم

  • نوید کیانی فر 14 اسفند 1399 / 12:18 ب.ظ

   داداش حرفت درست ولی خب وقتی خودارضایی میکنی به خودت آسیب میزنی من الان ۱۶ سالمه دوساله دارم میزنم اونم نه افراطی، سه هفته یه باررچهار هفته یه بار، ولی واقعا خودم حس میکنم مغزم کند شده حالا آثار دیگشو کارندارم ولی حافظم مثل چی ضعیف شده

 • حسین 2 بهمن 1399 / 7:14 ب.ظ

  به نظر من خود ارضایی در پسران به مقدار زیاد بسیار ضرر دارد اما به مقدار کم نیاز است یعنی در هفته دوبار که اگه اینطور باشد ۲۰ درصد عمر را افزایش می دهد و امروزه به دلیل تحصیل،پیدا کردن شغل و… دیر ازدواج می کنند و برای اینکه میل جنسیشان را تخلیه کنند و به کار های بدتر و رابطه حرام کشیده نشوند راه حل خوبی است

  • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:47 ب.ظ

   خودارضایی کمش ضرر نداره

  • س 8 اسفند 1399 / 11:55 ق.ظ

   ببین خود ارضایی رو نمیشه کنترل کرد بعد چند وقت به صورت مکرر این کارو میکنی وتبدل به عادت میشه پس به سایت داداش رضا مراجعه کنید جوونی هاست که توبه کرده وهمه رو به انسان شدن دعوت میکنه اشون از اون هفت خطای روزگار بوده اما الن دیده اخر اون کارا هیچی نیست همهی شما هم بعد چند وقت ضررهای غیر قابل انکارشو حس میکنید

 • رضا 19 بهمن 1399 / 1:41 ب.ظ

  سلام من پسری 18 ساله ام و متاسفانه مساعل جنسی رو خیلی زود متوجه شدم در سن 10 سالگی ، عوارض جدی از جمله زود انزالی و لرزش دست و نعوظ بسیار کم و حس جنسیم بسیار کم شده و تحریک نمیشم ولی خوشبختانه خودم کامل ترکش کردم و اگ هم باشه هر یک ماه میشه از وقتی ک ترکش کردم شاد ترم و احساس میکنم ادم پستی نیستم و همیشه به خودم افتخار میکنم من با استفاده روش خودم ترکش کردم بهتون میگم امیدوارم به دردتون بخوره اول از هرچیزی باید بخایید واقا ترکش کنید دوم توبه کنید و نماز بخونید سوم هرچی فیلم پورن دارید پاک کنید چهارم هرموقع خودارضایی کردید توی یه دفتر تاریخشو یادداشت کنید و اگ سری دیگ انجام دادید برید و یادداشت کنید مثلا من امروز 19 بهمن 99 خودارضایی کردم میرم تو دفترم تاریخشو مینویسم و اگ هفته بعد خودارضایی باز کردم میرم مینویسم اینکار باعث میشه تا برای بار سوم ک میخاستید خود ارضایی کنید مثلا سه هفته بعد خود ارضایی میکنید باز دفعه چهارم دو ماه بعد من خودم هرروز خود ارضایی میکردم بعد شد هفته ، بعد شد ماه و بعد شد سال این طوری زمان خودارضایی رو طولانی تر و در نهایت ترکش میکنید و عوارض خودارضایی رو توی یه کاغذ بنویسید و هرموقع میخاستید خودارضایی کنید اونو نگا کنید امیدوارم همتون زندگی پر از شاد و خوشی داشته باشید از امروز برید و نماز بخونید و یاعلی بگید مطمعنا خدا بهتون کمک میکنه
  یاعلی

  • علی 5 اردیبهشت 1400 / 11:01 ق.ظ

   سلام الان لرزش دستت قطع شده؟

 • Hadi 20 بهمن 1399 / 11:41 ب.ظ

  خود ارضایی بد ترین شکل خواسته اس که تنها با بدست اوردنش به چخ میرید اگه از دستش خلاص شید میفهمید داستان چیه چرا از بقیه افتادید عقب کلا بستگی به اراده شما داره قوی ترین محرک تو هر انسانی اراده اس وقتی به خودتون میایید که مثل بز گر شدین من از شما بدتر بودم ولی باید باید خودتونو از شرش خلاص کنید چون الان نمیشه توصیفش کرد که داستان چیه ولی وقتی کاملا پاک بشید میفهمید

  • حسام 12 اسفند 1399 / 10:13 ق.ظ

   برای ترک این کار به اراده ی قوی صبر و تحمل نیازه, نتیجش واقعا لذت بخش و تاثیر گذاره, کیفیت زندگی رو میبره بالا, برای من که اینطور بود, از نظر روانشناسی نیازه که به اندازه عمل استمنا انجام شه تا بدن تخلیه روحی پیدا کنه, به چه قیمت؟ به خطر افتادن سلامت؟ کاری هم ندارم دین و مذهب چی گفته, من آدم مذهبی نیستم به هیچ عنوان, این نظریه علمی هم که میگه برای پیشگیری از سرطان پورستات باید چند وقت یه بار انجام شه, از نظر من این حرف یه سیاست کثیف هستش که هم شاید برای یه سری ها خنده دار باشه و توضیهش هم طولانیه.

 • H# 23 بهمن 1399 / 0:52 ق.ظ

  دکتر جان
  من 17سالمه دچار این درد شدم و زود انزالی هم بهش اضافه شده در حد ۴دقیقه
  میخواسم بدونم ترکش کنم این زود انزالی خود ب خود میره یا باید برم پیش متخصص؟
  مرسی

 • دیش دیش 23 بهمن 1399 / 9:52 ب.ظ

  میگم عوارضش بعد از ترک باقی میمونه

  • () 4 اسفند 1399 / 2:46 ب.ظ

   عوارضش یکی دو روز بعد از ترک از بین میره

  • Amin 10 اسفند 1399 / 1:36 ب.ظ

   بعد از چندماه ترک و پاک بودن،شاید بدن درد به سراغت بیاد ولی ناراحت نباش بدن درد نشانه ی ترکه

  • ...‌ محمد 13 اردیبهشت 1400 / 9:22 ق.ظ

   سلام بعد از ترک و کنار گذاشتن کامل با توجه به میزان درگیری و مدت درگیری به این اعتیاد و نحوه تغذیه و ورزش کنونی شما متغیر هستش برای مثال خودارضایی ۱ سال روزی ۱ بار زودتر خوب میشه تا خود ارضایی ۱ سال روزی سه بار . در ضمن خودارضایی حتی یک بارش هم گناهه محمد رسول الله علیه السلام فرمودند لعنت خدا بر کسی که با دستش ازدواج کند. پس با تعاریف اشتباه دین رو به سخره نگیرید

 • حسین 25 بهمن 1399 / 2:16 ب.ظ

  سلام. دانشجوی روانشناسی هستم. به نظر من هر چیزی به اندازه اش خوب است،حتی آب خوردن که اگر زیاد مصرف کنید معده و آپاندیس را نابود میکند. بنابراین امر خودارضایی دوستان نه خوب است نه بد بلکه خنثی است. نباید افراط و نباید تفریط کرد. کسانی که مجرد هستند باید 1.خودارضایی کنند و 2. زود ازدواج کنند. و کسانی که متاهل هستند اصلا نباید خودارضایی کنند. دوستان خودارضایی زمانی گناه کبیره محسوب میشه که تبدیل به عادت بشه و این عوارض چون اضطراب و افسردگی و همچنین اضطراب اجتماعی و دوری از اجتماع و دوری از ازدواج هم شامل میشه. امیدوارم متوجه شده باشین. شاد و پیروز باشین.

  • حسام 9 اسفند 1399 / 11:07 ب.ظ

   میشه حکم خدا رو با حرفهای صد من یه غاز عوض نکنین…حرام خدا رو حلال کردین

   • علی 8 تیر 1400 / 0:36 ق.ظ

    چیکار کنیم بریم زنا کنیم

  • یه دختر ریزیم 28 اسفند 1399 / 0:49 ق.ظ

   سلام راست میگن که کسایی که خودارضایی میکنن باعث تاخیر در پریودشون میشه؟؟

  • محمدرضا 3 فروردین 1400 / 11:39 ق.ظ

   سلام مشکل ما شما روان شناس ها هستید خودارضایی مثل با تلاق می مونه هرچه دست و پا بزنی می ری پایین تر. من تحربه 280روز پاکی را داشتم 120روز اول خییلی سخت بود ترکش ولی کم کم لذت بردم از زندگی از عنایت خدا که به من می شد

 • مهدی 4 اسفند 1399 / 2:45 ب.ظ

  خودارضایی نه ظرر خطرناک داره و نه گناهه
  فقط ضرر های کم و محدود داره اون هم خودارضایی زیاد نه کم و هیچ حدیثی در مورد خودارضایی وجود نداره این ها همش جعلیه

  • N 3 آبان 1400 / 6:21 ب.ظ

   هم خطرناکه هم گناهه هم ضرر خیلی زیادی داره نابودت میکنه واقعا

 • ZAKHAIEF 6 اسفند 1399 / 10:42 ق.ظ

  چند وقتیه که ترکش کردم،
  باورم نمیشه انقدر راحت گناه میکردم
  امیدوارم خدا منو ببخشه

 • علی‌رضا 8 اسفند 1399 / 11:00 ب.ظ

  مضر هست
  چون ی سلول به مواد پروتئینی و کلسیم و … نیاز داره
  وقتی من نوعی این مواد هارو از دست بده
  ۱: احساس‌گناه
  ۲: لاغری
  ۳: ضعیف شدن
  ۴: و…

  • علی 8 تیر 1400 / 0:37 ق.ظ

   چرا چرت میگی تو منی اسپرم اسپرمم مواد سازنده یک ماده ان

 • مائده عباس زاده 10 اسفند 1399 / 7:33 ب.ظ

  چرت تو میگی عزیزم 😂کسی که اعتیاد داره به استمنا انقدر عوارضش زیاده که به کل زندگیش عوض میشه

 • کامبیز 11 اسفند 1399 / 8:27 ب.ظ

  تو نمی خواد از عوارض خودارضایی برامون بگی برو غلطای املاییتو درست کن. شرط می بندم حتی 6 کلاسم سواد نداری.

 • M 15 اسفند 1399 / 12:27 ب.ظ

  احساس گناه و ضرری که به جسم و روح و روان میزنه انقدر شدیده که باید این عمل زشت رو ترک کرد .. از هرچی که باعث تحریک شهوت میشه باید دوری کرد .

 • M 16 اسفند 1399 / 8:18 ق.ظ

  سلام ببین بعضیا خودارضایی رو خیلی بزرگ کردن من خودم خودارضایی میکردم و خیلی هم لذت میبردم ولی در عرض یک روز با اراده قوی تونستم ترک کنم و الان خداروشکر ۲ ماه هستش که تزک کردم .
  پس بعضیا نگند که نمیشه ترک کرد ، کملا هم میشه خیلی ها تونستن ترک کنن

 • امیر 26 اسفند 1399 / 9:34 ق.ظ

  سلام خود ارضایی رو میشه ترک کرد ولی به سختی اونی ک ۶ماه یا چند سال درگیرشه نباید تو ۱ روز انتظار داشته باشه ک پاک شده خودم به شخصه میگم من اینکا رو میکردم ولی یه تصمیم جدی گرفتم ک دیگ خودراضایی نکنم دماه نیم پاک بودم ولی باز اینکار رو کردم تا به امروز الان هم دوباره میخام به ک تصمیم شو بگیرم یه تصمیم جدی دیگ اینکارو نکنم پس میشه ترک کرد میرم سراغش اره میشه ترکش کرد همین امروز من اینکار کردم
  ۲۶
  ۱۲
  ۱۳۹۹
  ولی در سال ۱۴۰۰
  دیگ دس به اینکار نمیزنم
  تمام

 • امیر 26 اسفند 1399 / 9:38 ق.ظ

  راسی رفقا ترک خود ارضایی ۳ماه بعد ۳ ماه پاک پاک میشین و هیچ عوارضی ندارین پس همه بیایین تا یه تصمیم جدی قاطعانه بگیریم
  بهتون پیشنهاد میکنم ک کتاب راز کنترل شهوت
  ۱
  ۲
  ۳ رو بخونید ماله دادش رضا است ک بیش از ما نا امید شده ولی ترک کردش حتما بخونید

 • مم 4 فروردین 1400 / 9:05 ب.ظ

  سلام به همه عزیزان اونایی که میگن خوبه خودشون فهمیدن اشتباه کردن که اومدن تو این سایت و مقاله عوارض خودارضایی رو خوندن

 • Amin 5 فروردین 1400 / 6:08 ب.ظ

  سلام دکتر خسته نباشید
  من تغریبا ۳ یا ۴ سال میشه که درگیر خود ارضایی هستم و الان ۱۵ سالمه اگر میشه بگید دکتر چجوری باید این عادت بد رو ترک کنم دکتر هر چقدر هم هزینه داشته باشه میدم ولی به قران دیگه خسته شدم ترو خدا کمکم کنید

  • a27 11 اردیبهشت 1400 / 1:39 ق.ظ

   سخته ۶ ۷ سال درگیرش بودم نمیشد تا این که ازدواج کردم چارش فقط ازدواج

  • امیر 22 اردیبهشت 1400 / 10:23 ب.ظ

   بنظرم دادا تنها راهش نمازو قرآن و توبه و اهد بستن با خداست تنها راهش همینه پیش خدا بریم

 • ملی 6 فروردین 1400 / 4:37 ق.ظ

  چیکا کنیم الان؟!

 • علی 13 فروردین 1400 / 5:16 ب.ظ

  سلام اقای دکتر
  من خود ارضایی رو از 5ماه پیش اغاز کردم.
  الان حدود 18سالو 10ماهمه.
  تسسترون بدنم 450بود کم بود رفتم فوق تخصص غدد.متابولسیم.
  امپول میزنم تسسترون 100هر 14روز
  مشکل من ترک کردن نیست .
  چون اراده کنم و دارم انجام میدم بزارم کنار بره.
  ولی من هر روز مولتی ویتامین منیرال مصرف میکنم.
  و ویتامین سی بعضی وقتا
  امپول تسسترون به این علت استفاده میکنم.
  رشد ریشش صورت که کم بوده و داره کمک میکنه.
  و رشد بیضه ها
  التم 15سانته .
  قبل کرونا هم والیبالیست بودم.
  خودارضایی بخاطر اینکه ترس از خروج اسپرم نداشته باشم.انجام دادم تا عادت کنه درد و سوزش نداشته باشم.

  چون امپول میزنم اول اینکه هر روز این کارو نمیکنم
  هر هفته در یک روز 1 یا 2 بار
  بعد میره هفته بعدی .
  مقدار اسپرمم 1قاشق غذا خوری میشه.
  اینا به کنار.
  چیکار کنم.با وجود اینکه تحریک میشم.به واسطه امپولا این کارو نکنم.
  ….؟

 • مهران 14 فروردین 1400 / 1:52 ب.ظ

  سلام من ۱۵ سالمه و خود ارضایی می کنم
  یه سوال داشتم سینه هام خیلی بزرگه آیا می تونه از خود ارضایی باشه؟؟؟

  • alocondom 19 فروردین 1400 / 10:11 ق.ظ

   سلام
   خیر ارتباطی ندارد

 • ماهان 19 فروردین 1400 / 3:39 ق.ظ

  جق جق تا پیروزی😐

  • سس ماست 31 فروردین 1400 / 0:17 ق.ظ

   اقا اگه اونایی که میگن خودارزایی حرام نیست و عوارض نداره انقدر اینکارو بکنن تا خودشون ببین چه ضرری داره.اصن شما احادیث امامان رو بخونید همگی دارن میگن حرامه و گناه کبیره اس(البته اگه اعتقاد دارین).حتی تو قرآن هم اومده در مورد حرام بودنش فقط روزی دو صفحه وقت بذارید بخونید.حالا میخواین بازم اینکارو کنین.

 • م 19 فروردین 1400 / 3:41 ق.ظ

  منم تازه الا زدم و امدم اینجا

  دیگ نمیزنم😐

  • جونه دل 19 فروردین 1400 / 11:15 ق.ظ

   سلام من از سن 8سالگی خود ارضایی رو شروع کردم والان 30سالمه خیلی این مشکل اذیتم میکنه اما با این وجود بازم انجامش میدم حتی از سکسم برام بیشتر لذت داره .بچه ها باور کنید که عوارض جبران ناپذیری داره من خودم چشام ضعیف شده و حس میکنم که مثل یه کرم داره وجودمو میخوره از همه خواهش میکنم که این عادت رو ترک کنید که جز پشیمونی چیزه دیگه ایی نداره

  • یا 31 فروردین 1400 / 9:05 ب.ظ

   بچه من که اینطور شمارو نمیدونم وقتی میزنم از ترسم میام اینترنت و عوارضشو و ترک اون رو میخونم
   دیگه نمیزنم

  • یک نفر 6 خرداد 1400 / 11:45 ب.ظ

   داداش منم میخاستم بزنم ولی اومد انجا و نزدم
   من خودم میخوام ترکش کنم و انشا الله میتونم

 • پاک همی تو جلق 19 فروردین 1400 / 1:48 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان.
  من قصد دارم روش ترک رو بهتون بگم…. لطفا لطفا تا اخر بخونید ضرر نداره…..
  اول پیشنهاد می کنم که فیلم آقای علی اکبر راعفی پور درباره خود ارضایی رو ببنید خیلی خیلی عالی هستش اون فیلم حتما ((اگه میخای ترک کنی)) ببین….
  مورد بعدی هم… در هنگام شهوت از خودتون بپرسید((که چی)) یعنی من این کارو انجام دادم خو بعدش(ک چی)) چه فایده ای داره کلا…
  روزه، قران، نماز، نیت خالص، به یاد مرگ افتادن. از خدا بخواهید که کمکتون کنه و خیلی خیلی دعا کنید، همی مون یه روزی میمیرم پس این عملو ترک کنید……..
  قبل انجام گناه حتنا حتما از خودتون بپرسید((که چی)) در هنگام شهوت، انجام بازی کامپیوتری و…..

 • Mh 20 فروردین 1400 / 8:21 ب.ظ

  تا حالا کیو به خاطر خود ارضایی مجازات کردن
  ولی اونهایی که سعی کردن این کار رو نککن یا به ناموس مردم تجاوز کردن یا حتی به کودکان آسیب جنسی رسوندن یا هزار تا مشکل برای خانواده وجامعه به خاطر فشار قریضه جنسی بوجود آوردن
  تو کدوم دادگاه دیدی کسی رو به خاطر خود ارضایی محاکمه کردن
  در هر صورت هر وقت دیدی داره بهت فشار میاد و فکر های شیطانی میکنی برو خودت یک بار یا حتی دو بار خالی کن هیچ کس هم از دستت آسیب نمی بینه تا بدنت لازم نداشته باشه اصلا هیچ تمایلی به این فکرها و کارها نداری جامعه هم در امانه بعد اون دیگه هیچ حسی نداری و ملت از نگاه و فکرت در امانن
  فقط وقتی که واقعا لازم بود و تو رو از فکرهای شیطانی آزاد میکنه

 • Mohammad 29 فروردین 1400 / 3:53 ب.ظ

  دقیقا منم تو همین موندم

 • یه آدم 30 فروردین 1400 / 4:38 ب.ظ

  من ۱۵ سالمه یه ۲ سالی هست که میزنم اوایل خوب بود هفته ای ۲ ۳ بار بود الان شده روزی ۲ بار یه عادت شده برام هی میام عهدم میکنم دیگه نزنم از شق درد میمیرم هر کی میدونه بگه من چیکار کنم؟

 • ayshil 3 اردیبهشت 1400 / 3:26 ب.ظ

  سلام وقتتون به خیر باشه من به تازگی عمل خود ارضایی رو کاهش دادم چون بلافاصله بعدا از خود ارضایی های مکرر احساس میکنم به طور مستقیم رو ی چهره و ظاهر و اندامم تاثیر گذاشته میشه مثلا چشام گود میره و صورتم لاغرتر میشه و یا روی صورتم جوش میزنم به نظرتون واقعا همینجوریه یا من به خودم تلقین کردم

 • سمیه 4 اردیبهشت 1400 / 4:19 ب.ظ

  بله بله همه اینا درست …خدایی که پل صراط یک سیم رد شی میفتی تو جهنم یه عمر مردم و ترسوندین به کجا رسیدین…مردم الان از فوش اعصاب خورد کن از این جور آدما دوری میکنن شما فقط مردم ار قرآن و خدا دور میکنین…خدایی که از رگ گردن نزدیک تره…راه حل بدین…راه حل کشورای خارجی کلی راه حل علمی دارن…تازه اسلامی که دین علمه…یا داریش یا نداریش …چشم چرونی که تو ایران هس تو خارجش نیس انقد که مردم و میترسونین فقط ذهنیت بسته بدون علم بدون راه حل…زمانه عوض شده …پسر نمیتونه با یه دختر مفت خور عروسی کنه هم خودش بدبخت کنه هم دختر بیچاره رو…پسرایی که الان از ترس رفتن سربازی خودشونو به اعصاب روان هزارتا مرض میزنن…هم بچه توی راه رو…همه جا حرف از مردم…بله مردم جرکش شما بودن هسن خواهند بود…لیاقت ندارین…یکم رو دوپامین اندروفین و هورمون های تولید کننده و معتاد کننده شادی یه چیزایی فهمیدم..کارا و غذاهای بازدارندن و جایگزین ش تحقیق کنین…جامعه شده پر منحرف

 • محمد 7 اردیبهشت 1400 / 11:11 ب.ظ

  سلام دوستان من 18 سالمه و تاحالا از اسن کار دوری کردم به خاطر اینکه بلوغ دیر رس داشتم به خاطر همین از این گناه از اول دوری کردم غیر از مواقعی ک خود ب خود اتفاق میفته به نظرتون چطوری میتونم هیچ وقت بهش دچار نشم

 • امیتاباچان 19 اردیبهشت 1400 / 4:18 ق.ظ

  سلام دوسسستان.
  من تو زندگیم خیلیییی مشکلات دارم هم ازنظرروحی وهم مالی .از صدقه سری دولتمردامون.زن که تو این شرایط نمیشه گرفت ولی فقط فقط نیازجنسیتونوبایه جنس مخالف برطرف کنید کسی که استمنامیکنه واقعااراده نداره وخدازده تو سرش که نمیتونه رابطه ایجادکنه.درکل ارزشونداره.بچه هاارضانشدن خیلی عوارض داره ولی خودراضی ۱۰۰برابرعوارض.بزارش کنارزندگیتونابودمیکنه……..
  سخته ولی شدنیه. اول روحتونونابودمیکنه…….اگه موافقی به خودت قول بده که شادزندگی کنی و عاقل باشیوحرفموگوش کنی

 • هومن 19 اردیبهشت 1400 / 1:13 ب.ظ

  راهش این هست که مثل کشورای خارجی فاحشه خونه داشته باشیم تا نیاز به صورت طبیعی رفع بشه و کسی عقده ای نشه.

 • علی 19 اردیبهشت 1400 / 11:12 ب.ظ

  دکتر عزیز من در خوانواده مذهبی هستم و متاسفانه به این عمل کثیف گرفتار شدم
  امروز من حدود ۲۰-۲۳ دقیقه مشغول خود ارضایی بودم و به این نتیجه رسیدم که این کار تقریبا هیچ لذتی نداره!

  و ما این کار رو صرفا به عنوان رفع نیاز انجام میدیم، فقط حدود ۱ دقیقه آخر لذت کمی لذت اور هست اما بعد آن هم پشیمانی …

  حال شاید برایتان سوال شود چطور حدود ۲۰ دقیقه خود ارضایی کردم!؟ جواب: یک مطلب تو این سایت خوندم برای کنترل تحریک و جواب داد!

  وقتی ما تحریک میشویم بعضی چیز ها رو بسیار لذت بخش میبینیم اما بعد آن امتحان آن متوجه میشویم لذت خاصی نداشت

  در نهایت این کار بسیار مضر هست و انجام آن گناه، تنها راه ترک آن توکل به خداوند و اراده کردن هست
  با توکل بر خدا همه ترک میکنیم!

 • محمد 20 اردیبهشت 1400 / 11:40 ق.ظ

  من تقریبا 11 ساله متاسفانه این کار رو انجام میدم ، و شروع اینکار هم بخاطر دوستانی بود که این کار رو انجام میدادن و به مرور زمان و ناخواسته روی من هم تاثیر گذاشتن ، بنظرم خیلی تو انتخاب دوست دقت کنید ، الان چشمام ضعیف شده ، مغزم فعال و سرحال نیست و گیج میزنم ، اعتماد بنفس ندارم ، زیر چشمام سیاه شده ، گوشه گیر شدم ، تنها هستم و دلم نمیخواد با هیچکسی دوست باشم ، خیلی غمگین و افسرده هستم ، عصبی و بداخلاقم ، بعضی وقتا حالم خوبه ، بعضی وقتا حوصله هیچ کسی رو ندارم ، حال ندارم تلاش و کوشش کنم و …. از هر کسی که این پیامو میخونه خواهش میکنم استدعا میکنم این کارو انجام ندین ، واقعا جز بدبختی ، فلاکت و از بین رفتن حرمت نفس و اعتماد بنفس و … هیچی نداره! خواهش میکنم ازتون ، به عنوان یه بزرگتر ، یه دوست ، خواهش میکنم اینکارو انجام ندین ، نگین یک روز در هفته ، یک روز در ماه و … ، اصلا انجام ندین ، مرتبا ورزش کنین ، مرتبا خودتون رو سرگرم کنین ، فیلم های خاک برسری و هر چیزی که ممکنه به خطا بندازتون رو نگاه نکنید ، فیلتر شکن رو از روی گوشی و کامپیوترتون پاک کنید ، تو انتخاب دوستاتون خیلی دقت کنید با کسانی دوست باشید که اخلاق ها و عادت های خوبی دارن ، روی مهارت های فردیتون مثل زبان ، برنامه نویسی ، ریاضیات یا زیست شناسی ، یادگیری یه مهارت برای بیشتر پول در آوردن تمرکز کنید تا وقتی به سن من رسیدین افسوس نخورین! باور کنین این لامصب زندگیتون رو نابود میکنه ، خواهش میکنم ازتون اشتباه منو تکرار نکنین. (ببخشین طولانی شد)

 • ناشناس 20 اردیبهشت 1400 / 8:00 ب.ظ

  سلام من یه مدت زیاد خود ارضائی میکردم به تعداد زیاد من از ۱۱ سالگی تا ۱۳ سالگی ادامه دادم و در ۱۳ سالگی مقدار خودارضائی من زیاد شد ومعتاد شدم به این کار و مایع منی من کم شد یا نمیامد(چند روز انجام دادم میومد) من دوتا سوال دارم یک اینکه اگه این عمل رو دیگه انجام ندم مایع منی من بیشتر میشه یا همان بارور میشود؟ و دومین سوال من هم اینه که بعد از این که یک روز کاملا اینکار را نکردم انگار یه حالت پوست پوستی روی شورتم شد این نشونه بدی هست یا نه؟ لطفا به من سریع تر جواب بدین خیلی نگرانم این متن شما به من کمک کرد که سعی در ترک این عمل داشته باشم خیلی ممنونم از این که این سایت را ساختید و به سوالات جواب میدین ایشالله از خدا هر چی میخواین بهتون بده و با پیامبران مهشور بشین و خودتون و خانوادتون در سلامت کامل باشد❤

 • امیرحسین 21 اردیبهشت 1400 / 7:14 ق.ظ

  سلام
  من مدت طولانی ایه که خودارضایی میکنم
  گاه کم و گاه زیاد
  اما مدتیه که بعد از ادرار کردن،یه قطره ادرار بدون اراده من دفع میشه و همین یه قطره باعث نجس کردن لباس زیرم میشه و منو خیلی اذیت میکنه
  چیکار کنم
  با ترک درست میشه؟؟؟لطفا جواب بدید مرسی ممنون

 • Davallo 21 اردیبهشت 1400 / 3:57 ب.ظ

  سلام من یه پسر۲۱ساله هستم و به خود ارضایی علاقه ای نداشتم تا اینکه یه روز دوستام به من فیلم پورم رو نشون دادن بعد اون خود ارضایی کردم . خود ارضایی اولاش خوب بود کلا لخت می شدم و توی وان یا توی تخت این کار رو می کردم یا با دوستان یا همکلاسی هام سکس می کردم همیشه هم زیرشون می خوابیدم .تا من رو بکنن توی سکس ۳۰ یا ۴۰ دقیقه ای که با دوتا از دوستام انجام می دادیم همیشه من کون میدادم و من رو ۲تایی می کردن وتوی این ۳۰ یا ۴۰ دقیقه ۴یا ۵ بار منی من رو میریختن من هم لذت می بردم کل بدنم رو لیس می زدن انگشتای پاهام رو تا من رو ارضا کنن.بعد یه مدت به من گفتن که حال نمیده که فقط منی رو بریزن .. گفتن باید این کار رو خفن انجام بدیم. من هم قبول کردم اونا یه روز اومدن دنبال من و من رو به بهانه تفریح بردن بیرون رفتیم به زمین کشاورزی دوستم. اونجا کسی نبود بعد اون جا توی انبار کاه سکس ما ۳نفر شروع شد اون ۲نفر با خودشون آلت مصنوعی روغن ووو آورده بودن. و من رو میخواستن بکنن بعد شروع کردیم از همون اول هر دوشون بدون اینکه یکم وقت بگذره کیر ها شون رو به همراه یه دونه ژله ایش تو کونم کردن و خیلی خشن و سریع هی کیرشون رو میبردن تو و بیرو ن تو و بیرون این ماجرا تا ۲۰ دقیقه ادامه‌پیدا کرد تو این ۲۰ دقیقه ۳بار منی من رو ریختن بعدش مال خودشون رو توی کونم ریختن. بعد بیضه هام رو بازی کردن …. من هم ۲دلیل داشت این کار رو میکردم اولاش خوب بود خودم خوشم میومد ولی بعد اینکه فهمیدم گناه به حساب میاد خواستم انجام ندم ولی اتهدید می کردن که اگه من دوباره باهاشون اون کار رو نکنم میرن به پلیس و پدر مادرم‌میگن. خلاصه اون داستان ۴ساعت طول کشید کقتی میخواستم فرار کنم دست پاهام رو بستن. …. بعد یهو یه کارایی کردن از پشتم و آلتم خون اومد و هی منی میریخت. بعد‌من رو بازم من داد زدم و گریه کردم ولی حالیشون نشد و بیشتر انجام دادم بعد از دهنم و بینیم خون اومد بیرون. بعد خودشون ترسیدن و من رو ول کردم رفتن من بیهوش شدم شب پدر ‌ و مادر و برادرام و عمو ها اومدن اونجا دنبالم بگردن چون من قبلا به مادرم گفته بودم دارم کجا می رم.بعد حدود ۲ ما نمی تونستم از جام تکون بخورم و ۱ هفته تو بیمارستان بستری بودم. پدرم خیلی ازم بدش اومده بود مادرم نگامم نمی کرد برادر بزرگترم که ازم ۶ سال بزرگتر بود بهم رو هم نمینداخت عمو هام اصلا برای دیدنم هم نیومدن … پدرم میگفت حیف که مریض افتادم وگرنه من رو تا حد مرگ کتک میزد. بعد از ۴ هفته که نتیجه تمام آزمایش هام اومد خدا رو شکر به هیچ بیماری بدی دچار نشده بودم اما هورمون سازنده اسپرمم از بین رفته بود و یکی از بیضه هام نابود شد دکتر گفت میتونم زندگی عادی خودم رو بکنم ولی دیگه نمی تونم بچه دار بشم و یا ازدواج کنم یعنی اگه ازدواج هم می کردم نمی تونستم بچه دار بشم.اون لحظه خانواده ام هم خوشحال بودن که بیماری بدی نگرفتم و هم ناراحت که نمی تونم فرزندی داشته باشم. پدرم هی سوال می کردن خونریزی از پشت و آلتش چه ربطی به بچه داشتنش داره دکتر گفت که در اثر ضربه های شدید به مثانه و بیضه هاش و هورمون جنسی که پشت و تقریبا کمی پایین بیضه ها هست دیگه هورمون جنسی در بدنم تولید نمی شه.اون دوران برام خیلی سخت بود فقط یه برادر کوچولو داشتم که ۱۲ سالش بود اون به من امید می داد. دوستان این داستانی که تعریف کردم عین حقیقت هستش و توی زنگی من اتفاق افتاد این داستان مر بوط به سن ۱۶ سالگی من هستش. بعد اون پدر گفت که آبروی من رو بردی و از اون محل به جایی دیگه ای رفتیم پدرم بهم‌گفت تا الان هرجور که زندگی کردی گذشت و رفت حالا به فکر آینده خودت باش. من اون حرف‌پدرم یادم هست و به خاطرم سپردم بعد اون ۲سال تمام درس خوندم کو الان دارم پزشکی میخونم میخوام‌چشم پزشک بشم الان سال ۴ رم دانشگاه هستم. تا الان هم پدرم و مادرم برادر بزرگترم عمو هام و دایی ها و عمه و خاله هام بهم چندان رو نمی دن و زیاد باهام صحبت نمی کنن و من عاشق همه اونا هستم چون میدوتم از درونشون نگران منن اما برادر کوچکترم که الان ۱۷ سالش شده با من خیلی صمیمی هستش و کلا هه کار هامون رو باهم انجام میدیم. و تنها پشتوانه من و عزیز ترین برادر و دوست من اون هستش. دوستان میخوام بگم این کار های زشت رو رها کنید و به فکر آینره خودتون باشین. تا بعد مثل من پشیمون نشید. ..
  میخوام اشاره ای هم به اون دو نفر بکنم که خیلی ها رو مثل من بدبخت کردن .. الان توی زندان های دربسته دارن حبس می کشن
  و اینم بگم که هر دوشون به بدترین نوع بیماری عفونی دچار شدن.

  من خدا رو شکر می کنم که تنها نمی تونم بچه داشته باشم. اگر به بیماری خونی دچار می شدم الان احتمالا زنده نبودم. … از شما هم میخوام این عمل زشت رو تا دیر نشده ترک کنید چرا که ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است.
  با آروزی موفقیت همه شما عزیزان. هرجای ایران که هستید سلامت باشید. ❤

 • سینا 21 اردیبهشت 1400 / 6:27 ب.ظ

  سلام من ۶ سال هست درگیر این رفتار هستم اما خدا شاهد آوا یلش برام لذت بخش بود اما هی تنها و تنها تر شدم
  از وقتی که فهمیدم گناه کبیره هست توبه کردم
  اما باز توبه خودم رو شکستم اما دم خدا گرم در رحمتش همیشه حتی برای آدم های گناه کار باز کمکم کرد و الان چند وقتی پاک هستم
  جناب دکتر مطالب شما من رو بیشتر تشویق کرد تا دوباره پاک بشم
  سپاسگزارم
  من ٢٠ سال ام هست

 • سینا 21 اردیبهشت 1400 / 6:31 ب.ظ

  جناب دکتر من نگران اندازه و ضخامت آلت تناسلی خودم هستم
  چه طوری باید اندازه بگیرم وقتی در گوگل جستجو میکنم
  میترسم این کار انجام بدم چون مجبور میشم دوباره خود ارضایی کنم
  یه سوال من ٢٠ سال دارم آیا دستگاه تناسلی من در حال رشد هست
  حس می کنم کوچک هست

  • الو کاندوم 9 آبان 1400 / 4:28 ب.ظ

   سلام شما تمام قسمت های بدنتان تا سن 20 سالگی رشد کرده و بیشتر نمیشه

 • امیر 22 اردیبهشت 1400 / 10:21 ب.ظ

  بچه ها من 4ماه دارم این کارو می‌کنه مثل اعتیاد شده برام واقعا سخته ترک کردن 😔سعی خودمو میکنم خدا کمک کنه انشالله

 • Radin 24 اردیبهشت 1400 / 4:31 ب.ظ

  ای کاش اصلا هیچ آگاهی ب این کار نداشتیم، و اینم ک غیر ممکنه.
  اونایی ک میگن ترک کردن ، آخه چجوریییی؟؟؟

  • الو کاندوم 9 آبان 1400 / 4:27 ب.ظ

   سلام برای ترک می تونید با مشاور صحبت کنید

 • حسین 25 اردیبهشت 1400 / 7:40 ق.ظ

  سلام من از ۱۴ سالگی خود ارضایی کردم بعدا در خواب ارضا میشدم تا طوری شد هر شب ارضا شدن را از دست نمیدادم چشمم کم دید شد تا ۲۰ سالگی زندگی تشکیل دادم ولی هر زمان میخوابیدم در خواب ارضا میشدم با این حال که یک شب در میان نزدیکی داشتم الانم در خواب ارضا میشم ۴۵ سالم هست ولی متاسفانه تمام ستون فقرات درد میکنه تخت به پشت نمیتونم بخوابم لحظه به لحظه قولنج میکنم انگار قفسه سینم فشار میاره میخواد فرو بره در تنم البته دوسال هست نزدیکی را به دوهفته یک بار و چند روز در میان هم در خواب ارضا میشم ولی با مشکلات می خوابم چندین دکتر رفتم نتوانستم درمان پیدا کنم برای درد قفسه سینه کمردرد اگه کسی دکتری که بتونه درمان کنه معرفی کنه تشکر کامل را میکنم

 • م.... 26 اردیبهشت 1400 / 11:27 ب.ظ

  خود ارضایی خیلی عوارض داره . من بیشتر از پن سال خود ارضایی کردم و واقعن عوارض شدیدی داشت . الآنم میخام ترکش کنم ‌. دوعا کنین بتونم چون واقعن خسته شدم
  خد ارضایی بضی وقتا ع تنهایی شدیده
  من خودم تنها بودم ک شرو ب این کار کردم
  پشیمونم و جز بر طرف کردن این مشکل کاری نمیتونم بکنم

 • پسر 3 27 اردیبهشت 1400 / 3:27 ب.ظ

  سلام من 1۴ سالمه تا به حال خود ارزایی نکردم و شب ها دچار رویای خیس میشوم خواهشاً روش های خود ارزایی رو به من بگید

 • R 28 اردیبهشت 1400 / 5:07 ب.ظ

  من‌روزانه دو الی سهیا بیشتر خود ارضایی میکنم چه ضرر هایی داره و سینه هام بزرگ شده ماله این هست

 • R 28 اردیبهشت 1400 / 5:07 ب.ظ

  من‌روزانه دو الی سهیا بیشتر خود ارضایی میکنم چه ضرر هایی داره و سینه هام بزرگ شده ماله این هست الان چیکار کنم ترکش‌کنم

 • امین 30 اردیبهشت 1400 / 3:52 ق.ظ

  من 22 سالمه و از 15 16 سالگی خود ارضایی میکنم
  یه بار با دارو گذاشتمش کنار برای مدت طولانی
  ولی همیشه این میاد تو دهنم که خب اینکارو نکنی که چی‌؟ ما که نمیتونیم زن بگیریم نمیتونیمم حتی دوست دختر بگیریم خلاصه هیچ راهی برای هیچ کاری نداریم پس چیکار کنیم؟ بعد ب خودم میگم خب دیگه همینه بیخیال بزن بره
  و اینه که دوباره بهش رو اوردم و تقریبا روزی ی بار میزنم

 • Hamid 1 خرداد 1400 / 6:16 ق.ظ

  دوستانی که مشکل استمنا یا همون خودارضایی رو دارند اما هرچی تلاش کردند نتیجه نگرفتن
  من پیشنهاد می کنم به این دوستان عزیز حتما و حتماً یه سری به لینک زیر بزنند تا برای همیشه از خودارضایی و عوارض جدی این بیماری مهلک رها شوند .

  https://zaya.io/963zo

 • احسان شمس 2 خرداد 1400 / 5:34 ب.ظ

  سلام من ۱۹ سالمه و تصمیم به ترک گرفتم ولی تقریبا دیر شده برای جبران پیش چه دکتری برم به خصوص برای قد

 • ؟ 3 خرداد 1400 / 10:19 ق.ظ

  سلام بابا اینقد از عوارضش نگین بگین چطوری ترکش کتیم من الان ۱۷ سالمه ۵ ساله دارم میزنم خودمو پاره کردم تا ترک کنم ولی نشدد عوارضشم منو پاره کرده الان نمیدونم چیکار کنم همین الان زدم 😣 این ذهنو نمیشه کنترلش کردتا یه خانوم ببینم هزار جور فکر میکنم نمیشششششه ترک کرد اینو مریضیو 😭😭😭

 • شهرام 3 خرداد 1400 / 8:10 ب.ظ

  سلام به همه عزیزان تو رو خدا به خودتون رحم کنید من 15 ساله این کارو میکنم عوارض بدی داره گر گرفتن بدن,جوشایی که هیچ وقت تموم نمیشه,ضعف اعصاب,کمبود حافظه,روچهرتون و تقارن صورتتون تاثیر بدی میذاره و هزار تا مشکل دیگه دیگه از امروز میزارمش کنار

 • Alpachino 6 خرداد 1400 / 9:16 ق.ظ

  اگر خود ارضایی نکنیم چکار کنیم یا باید دوست دختر داشته باشی یا باید با زن های هرجایی بری یا باید ازدواج کنی.دوس دختر هم داشته باشی که میبینی با ده نفر دیگه هم هست با زن خراب بری میگی مریضی نگیرم ازدواج که با این شرایط اقتصادی کی میتونه ازدواج کنه با این شرایط سخت پس متوسل میشی به خود ارضایی هیچ گناهی نداره و هیچ غواصی هم نداره برید توی ویکی پدیا نگاه کنید

 • Alpachino 6 خرداد 1400 / 9:36 ق.ظ

  پژوهش‌های انجام‌شده در زمینهٔ ارتباط خودارضایی با سرطان پروستات، نتایج متفاوتی داشته‌است. به عنوان مثال در سال ۲۰۰۳، یک تیم پژوهشی استرالیایی به سرپرستی گراهام جایلز از «شورای سرطان استرالیا»[۴۶] دریافتند که مردانی که به‌کرات خودارضایی می‌کنند، احتمال کمتری دارد که دچار سرطان پروستات شوند. مردانی که به‌طور میانگین ۵ انزال یا بیشتر در هفته در سنین مابین ۲۰ تا ۳۰ داشته باشند، خطر ابتلایشان به سرطان پروستات به‌طور چشمگیری پایین است. با این حال، آنها نتوانستند یک رابطهٔ علت-معلولی مستقیم را ثابت کنند. پژوهش‌های آنان همچنین نشان داد که انزالی که در اثر خودارضایی و نه مقاربت باشد، در این زمینه مفیدتر است، چرا که هنگام مقاربت، احتمال انتقال بیماری‌های آمیزشی وجود دارد که به نوبهٔ خود، خطر سرطان دهانه رحم را افزایش می‌دهد. همچنین یک مطالعهٔ بزرگ ۱۸ ساله بر روی ۳۱٬۹۲۵ مرد مابین سنین ۴۰ تا ۷۵ سال، با همکاری «دانشکدهٔ بهداشت عمومی دانشگاه بوستون»، «دانشکدهٔ بهداشت تی.اچ. چان هاروارد» و «مدرسه پزشکی هاروارد» نشان داد که انزال بیش از ۲۱ مرتبه در ماه، خطر سرطان پروستات را به میزان قابل توجهی در مقایسه با آنان که تنها ۴ تا ۷ انزال در ماه دارند، کاهش می‌دهد.[۴۷][۴۸]

  از طرف دیگر ممکن است این سودمندی وابسته به سنِ افراد باشد. مثلاً نتایج یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۰۸ نشان داد که انزال‌های مکرر مابین ۲۰ تا ۴۰ سالگی، ممکن است با افزایش خطر سرطان پروستات مرتبط باشد، اما از طرفی دیگر، انزال‌های مکرر در دههٔ ۵۰ سالگی، خطر سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.[۴۹] بررسی‌های انجام‌شده بر روی ۱۶ مقاله‌ای که تا قبل از اکتبر ۲۰۱۵ بر روی رابطهٔ سرطان پروستات و دفعات انزال منتشر شده‌است، نشان می‌دهد که هنوز اجماع قطعی دربارهٔ رابطهٔ این‌دو موجود نیست و نیاز به بررسی‌ها و مطالعات بیشتر وجود دارد.[۵۰] منبع کلی ویکی پدیا جلق سرچ کنید

 • یک نفر 6 خرداد 1400 / 11:48 ب.ظ

  من خاسم چون خودم خواستم😆

 • ای ام 7 خرداد 1400 / 7:34 ب.ظ

  ببخشید خود ارضایی ارتباطی با شوره زیاد سر داره؟

  و اینکه آلت تناسلی من خیلی کوچیکه 😭 کمکم کنید

  • الو کاندوم 9 آبان 1400 / 4:26 ب.ظ

   سلام خیر

 • یه بنده خدا 8 خرداد 1400 / 6:04 ب.ظ

  دوستان روش های بالایی که دکتر گفتن روش های خوبیه ولی اگه بازم جواب نداد میتونین روش تلقین به خودتون رو هم امتحان کنین. یعنی هروقت ذهنتون رفت سمت چیزهایی که باعث تحریک میشه به خودتون بگین دیگه -نباید- به این چیز فکر کنم. این روش برای من جواب داده حالا شما ام امتحان کنین.

 • بی نام نشان 10 خرداد 1400 / 0:36 ق.ظ

  ببن درست میگه خودارضایی اشتباهه اما از خیانت به همسر وایدز روسبی گری که بهتره

 • محمد حسین 12 خرداد 1400 / 7:44 ق.ظ

  سلام به دوستان با پروا
  من یکسالی بیشتر هست که تو ترک هستم
  و میدونم خیلی فایده داره اگه انسان خودارضایی نکنه
  اما یه چیز مهم اینه که زمانی که انجام نمیدم مثلا ۳۰ روز یا ۴۰ روز
  احساس میکنم خالی نشدم احساس خشم و انرژی و فشار روحی ای که نمیشه از روم برداشتش رو حس میکنم و کلی احساسات بد دیگه مدام فکرم تو نت دنباله چیزا مستهجنه حتی از ددس هم فاصله گرفتم
  تمام این مشکلات و سنگینی که در من بوجود اومده از زمانیه که شرو به انجام ترک خودارضایی کردم
  شکر خدا توی خیلی از زمینه ها برام سود داشته و واقعا حالمو بهتر کرده و احساس میکنم حال بهتری دارم
  خلاصه میخوام بگم توی جمع ها احساس خوبی دارم و اعتماد به نفس رو دارم درحالی که قبل از ترک نداشتم اما توی تنهایی فشار روحی امانمو میبره
  تنهاییمم به خاطر اینه که درس میخونم
  دوست عزیز وبلاگر خواهشا راهنماییم کن تا شاید رستگار بشم

 • Nilu 12 خرداد 1400 / 1:37 ب.ظ

  من ک از وقتی یادم میاد خودارضایی میکنم واصلا استرس و لرزش دست و این چرتو پرتارو ندارم بااینکه زیادم سرم تو گوشیه چشامم عالی میبینه و قدرت تمرکزمم بالاس😂سمت نامحرم نریم خودارضایی هم‌نکنیم کلا بگین بمیریم دیه ریدن تو مکان عمومی هم گناهه الان ک رای باید بدیم‌حتی بدون اجازه شوهر اگ شوهر نذاره رای بدیم میریم جهنم بنظرتون باااین‌چیزا خنده دارنیس؟؟؟اینکه خودارضایی نکنی

 • مهدی برقی 14 خرداد 1400 / 3:27 ب.ظ

  سلام ببینین من الان ۱۷ سالمه از ۹ سالگی دارم این عمل رو انجام میدم الان این 2 3 سال اخیر به روزی 3 دفعه هم رسیده من دیگ دارم داغون میشم
  صورتم پره جوش زده ریزش مو دارم یعنی ب شدت ریزش مو دارم
  اگ کسی میتونه لطفا تورو خدا کمکم کنه خیلی ممنونم ازتون

 • مهدی برقی 14 خرداد 1400 / 3:31 ب.ظ

  من اسپرمم الان حتی ی قاشق غذاخوری هم نیست شاید فقط ۱۰ قطره اسپرم داشته باشم
  لطفا ی راهی برام پیدا کنید ک خودارضایی رو کنار بزارم لطفا خواهش میکنم ک بهم کمکم کنید

  • الو کاندوم 9 آبان 1400 / 4:21 ب.ظ

   سلام وقت بخیر بهتره با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید

 • Ghghghgh 18 خرداد 1400 / 5:10 ب.ظ

  من یادم نمیاد از کی خود ارضایی میکردم ولی دستام لاغر شدن و نمیتونم آستین بریده بپوشم و خیلی خجالت میکشم همچنان دچار مشکل کم خونی شدم آیا راه حلی داره تا بدنم به حالت عادی برگرده؟

 • بنده خدا 22 خرداد 1400 / 12:34 ب.ظ

  سلام و عض ادب خدنت دوستان گرامی خود ارضای امریست بسیار خطر ناک هر مریضی ازش درمیاد این وستانی هم که ممیگن انجام بدین یا نمیدون یا بد شما میخوادخود ارضای باعث کوتهی قد میشه باعثزود انزالی میشه فشار بیش ازحد به بدن ضعف رفتن سلول های مهم بدن شاید باخودتون فکر کنید خود ارضای با رابطه واقعی چه فرقی داره رابطه واقعی با دستگاه مرکزی محیطی انجام میشه من خودم دوچار خود ارضای بودم از ان حای که فهمیدم ضرر داده ترک کردم کسانی که تمایل به ترک این عمل دارند باید ورزش کنند کار کند کسانی که خیلی امایل به ارضا شدن دارن میتوان اذواج موقت داشته باشد

 • امیر 30 خرداد 1400 / 1:51 ب.ظ

  منم میتونم این خودمو بزارم دکتر بگم خود ارضایی بد نیست خیلی هم خوبه لطفا ب
  اور نکنید

 • parsa 6 تیر 1400 / 5:47 ب.ظ

  سلام خود ارضایی یک عمل زشت و گناه کبیره است در قران و هیچ مزیتی ندارد و فقط عوارض بد دارد من هم درگیر این مرض شده بودم تا اینکه یه روز با یک سوره اشنا شدم در قران داخلش نوشته بود دور شدن شیطان از قاری این سوره سورش هم کم بود در حد سوره ناس بعد حفظش کردم و هر وقت فکر خود ارضایی می افتم این سوره رو میخونم و میبینم خود به خود فکرم میره یک جای دیگه و به خود ارضایی فکر نمیکنم و تحریک شیطان دور میشه شما هم امتحان کنید نیازی به دارو و سختی کشیدن برای ترک این عمل زشت نیست این سوره رو بخون و تمااااام 😘😎

  نام سوره: 👈(❤سوره الکافرون❤)👉 حفظش کن و هر وقت تحریک شیطان اومد یک بار بخونش. (شیطان مثل خر فرار میکنه میره🤣 )

 • الی 6 تیر 1400 / 6:47 ب.ظ

  سلام
  من شوهرم خود ارضایی میکنه اصلاااا کارم به طلاق کشیده چیکار کنم بی تعهد گیج هفت خط شده دردمو به کی بگم یک دخترم دارم

  • الو کاندوم 9 آبان 1400 / 4:20 ب.ظ

   سلام بهتره شما به همراه همسرتان به یک سکس تراپیست مراجعه کنید

 • boy bnd 12 تیر 1400 / 5:24 ق.ظ

  من یک پسر 22 ساله هستم از مطالعه سایتتون لذت بردم طوی طول عمرم خود ارضایی کردم نه به طور مکرر رابطه هم داشتم اما حالا به مدت ده روز است که ارضا نشدم چه خود ارضایی چه طبیعیی ولی در طول روز ار آلت تناسلیم مایع بی رنگ منی ترشوح میشود تا حد چند قطره میخواستم دلیلشو بدونم وسوال بعدیمم این است که دوست ندارم رابطه باکسی داشته باشم وخود ارضایی کنم و فشار و وسوسه دارم آیا ارضا نشدن طولانی مدت آسیبی به بدن میزند؟باتشکر از سایت و مدیریت؛

 • ساناز 13 تیر 1400 / 6:13 ب.ظ

  سلام دوستان میخوام باهاتون منطقی صحبت کنم…..کشورای اروپایی مخصوصا کشورهایی که مخالف اسلامن از چندین سال پیش دارن همچین مقاله ها و ویدئو های کذبی درباره خودارضایی بین ایرانیا و مسلمونا پخش میکنن که نه اصلااااا خود ارضایی ضرر نداره،این یه دروغ بزرگه اونا میخوان مارو با این حرف ها نابود کنن عزیزای دلم….حتی تو اینستا به چندین نفر بلاگر ایرانی پول دادن تا دروغ بگن که ما دکتریم و استمنا ضرر نداره….این یه دروغ وحشتناکه….دست به دست خدا بدید و اروم باشید و خودتون و نجات بدین

 • سیده‌راضیه‌ 26 تیر 1400 / 7:34 ب.ظ

  باسلام‌ووقت‌به‌خیر‌میخوام‌یه‌چیزی‌بگم‌من‌بااینکه‌دخترم‌ولی‌سالهاست‌خودارضایی‌میکنم‌اصلاهم‌نمیتونم‌ترکش‌کنم‌ازبس‌خودارضایی‌کردم‌دچارافسردگی‌شدم‌حالاچکارکنم؟ازده‌سالگی‌خودارضایی‌میکردم

  • الو کاندوم 9 آبان 1400 / 4:19 ب.ظ

   راضیه عزیز انجام خود ارضایی تا جایی که عادت نشود ایرادی ندارد

 • بی نام 7 آبان 1400 / 12:17 ب.ظ

  دوستان عزیز سلام واقعیت رو بپذیرید من با عقاید کسی کار ندارم هرکی واس خودش عقایدی داره و در اصل زندگیه خودشه به کسیم مربوط نیست
  اما همین طور که دارید نظرات رو میخونید به مخالفت ها و موافقت ها دقت کنید همان طور که مشخصه افراد مخالف و درد دیده بسیارن پس نتیجه میگیریم یه چیزی هست که اکثر دوستان میگن نکنین اینکارو
  بنده خودمم چن سالی هست درگیر این کارم و الان تقریبا یکماهی هست که استارت ترک کردنشو زدم و در حال ترکم(دائما احساس بی حالی_بی خوابی_گیجی_افسردگی_مَنگی_درک نکردن حرف دیگران و……. داشتم)
  و به شدت بههههههههههههه شدددددتتتتتتتتتت
  با نظرات مخالف دوستان موافقم
  و میگم که اگر زندگی سالم واستون مهمه نکنید این کارو سعیی کنید ترک کنید
  آهسته آهسته در ماه اول هفته ای یه بار در ماه دوم هر دو هفته یبار و به این من باب کنار بزارین
  بازم میگم عقاید هر فردی قابل احترامه و هرکی اختیار زندگی خودشو داره🙂❤

  با آرزوی سلامتی برای همه عزیزان

 • Eren Yeager 16 دی 1400 / 5:00 ب.ظ

  ببینید شماها انقد ضعیفید که فک میکنید بدون غریزه کثیف جنسی میمیرید
  تو میدون جنگ هم تسلیم باشی دشمن نابودت میکنی
  تو میدون جنگ شهوت هم باید بجنگی وپیروز بشی
  بجنگ یا بمیر. پیروز شو زنده بمون

 • ابراهیم 21 فروردین 1401 / 1:18 ب.ظ

  سلام
  کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا رو دانلود کنین از گوگل و بخونبن
  رایگان هس و تا الان 100 هزار نفر دانلود کردن خوندن جواب گرفتن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.