خودارضایی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

خودارضایی چیست؟

خود ارضایی یک فعالیت معمولی است. این عمل یک روش طبیعی و ایمن برای کشف بدن، احساس لذت و از بین بردن تنش جنسی است. این  مسئله در میان افراد مختلف از هر نژاد، جنسیت و اعتقاد اتفاق می‌افتد.

بر خلاف باورهای قدیمی، در واقع هیچ عارضه جانبی مضر جسمی ناشی از خودارضایی وجود ندارد.

با این حال، خود ارضایی بیش از حد می تواند به روابط و زندگی روزمره شما آسیب برساند. به غیر از این، خودارضایی در حد معمول عملی سرگرم کننده، طبیعی و سالم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی و مزایای بالقوه خودارضایی برای سلامتی ، این مطلب را تا انتها بخوانید.

عوارض جانبی خودارضایی

استمنا هیچگونه عوارض جانبی مضر ندارد. با این حال، بعضی از افراد ممکن است در مورد خود ارضایی احساس گناه کنند یا در مورد خودارضایی مزمن مشکلاتی داشته باشند.

خود ارضایی و احساس گناه

برخی از افراد به دلیل اعتقادات فرهنگی، معنوی یا مذهبی ممکن است در مورد خودارضایی احساس گناه داشته باشند. در ادامه دیدگاه ادیان مختلف در مورد این مسئله را شرح می‌دهیم.

استمنا نه اشتباه است و نه غیراخلاقی؛ اما هنوز هم ممکن است پیام هایی را گوش کنید که این امر یک لذت شخصی “کثیف” و “شرم آور” است.

اگر در مورد خودارضایی احساس گناه می کنید، با کسی که به او اعتماد دارید در مورد اینکه چرا چنین احساسی دارید و اینکه چگونه می توانید از این احساس گناه عبور کنید صحبت کنید. درمانگرانی که در زمینه بهداشت جنسی تخصص دارند منبع خوبی برای این موضوع هستند.

در وبلاگ الوکاندوم بخوانید: عوامل موثر بر کاهش میل جنسی چیست؟

اعتیاد به خود ارضایی

برخی از افراد نیز می توانند به خود ارضایی اعتیاد پیدا کنند و می کنند. اگر خودارضایی باعث شود:

 • از کارهای روزمره یا کاری خود صرف نظر کنید
 • کار یا تحصیل خود را رها کنید
 • برنامه دیدار با دوستان یا خانواده را لغو کنید
 • رویدادهای مهم اجتماعی را از دست دهید

متاسفانه شما دچار عوارض آسیب زننده اعتیاد به خود ارضایی شده اید.

در کل خود ارضایی خارج از کنترل یا اعتیاد به خودارضایی، یک ناهنجاری جنسی است که به دلیل خود ارضایی بیش از حد، فرد بیمار اجتماعی قلمداد شده و به وضعیتی غیر عادی از نظر اجتماعی و شغلی می رسد. در این حالت اختلالات روانی از جمله بی حوصلگی، اضطراب، تشویش و یا مصرف مواد مخدر به سراق فرد می آید. همچنین اعتیاد به خود ارضایی موضوعی بسیار برای فرد میباشد که در اثر آن انزوا گرایی و دوری از جامعه ایجاد می شود. اینجاست که خودارضایی موجب میشود تا فرد به تنها زندگی کردن و گریز از جنس مخالف روی بیاورد. این حس به دلایل گوناگون از جمله ترس از تحریک، ترس از عدم توانایی، عدم اعتماد بنفس و … بوجود می آید.

اعتیاد به استمنا می تواند به روابط شما و سایر قسمت های زندگی آسیب برساند. خودارضایی بیش از حد ممکن است کار یا تحصیل شما را قطع کند و بهره وری و کیفیت زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد.

همچنین ممکن است به روابط عاشقانه و دوستی شما آسیب برساند، زیرا شما به اندازه گذشته با عزیزانتان وقت نمی گذرانید یا به نیازهای آنها توجه نمی کنید.

اگر نگران هستید که ممکن است به خودارضایی اعتیاد داشته باشید، با پزشک یا مشاور خود در مورد راه های کاهش خودارضایی صحبت کنید.

گفتگو درمانی می تواند به شما در کنترل اعتیاد کمک کند. همچنین می توانید با جایگزینی خودارضایی با سایر فعالیت ها ، این کار را کاهش دهید. دفعه دیگر که تمایل به خودارضایی دارید، سعی کنید:

 • بدوید
 • یک مقاله بنویسید
 • با دوستان وقت بگذرانید
 • پیاده روی کنید

فواید خود ارضایی

خودارضایی یک فعالیت جنسی سالم است. این امر مزایای زیادی برای سلامت جسمی و روانی شما دارد.

مطالعات محدودی در مورد مزایای خودارضایی وجود دارد، اما مطالعاتی در مورد رابطه جنسی و تحریک وجود دارد.

تحقیقات و گزارش های حکایتی نشان می دهد که تحریک جنسی، از جمله تحریک از طریق خودارضایی ، ممکن است به شما کمک کند تا:

 • استرس مفرط را برطرف کنید
 • بهتر بخوابید
 • روحیه خود را تقویت کنید
 • آرام باشید
 • احساس لذت کنید
 • گرفتگی را تسکین دهید
 • تنش جنسی را آزاد کنید
 • رابطه جنسی بهتری داشته باشید
 • خواسته ها و نیازهای خود را بهتر درک کنید

در وبلاگ الوکاندوم بخوانید: راه های درمان زود انزالی آقایان

خودارضایی در زوجین

برخلاف تصور عموم، به غیر از افراد مجرد، خودارضایی در افراد متاهل و زوجین نیز اتفاق می افتد. خودارضایی در این افراد می تواند علل گوناگونی داشته باشد.

در چه صورتی یکی از زوجین با وجود همسر اقدام به خود ارضایی می‌کند؟

 • احتمال وجود بیماری خلقی یا اضطرابی هم در مرد و هم در زن وجود دارد. بی میلی زن ناشی از افسردگی می‌تواند بر بی میلی مرد در رابطه موثر باشد یا خود مرد مشکل خلقی یا اضطرابی داشته باشد. ترس از خوب نبودن در رابطه یا سرزنش های همسر حین رابطه نیز میتواند یکی از دلایل باشد.
 • وجود مشکلات ارتباطی بین زوجین و عدم رضایت از همسر (مشکلات عاطفی و بی احساسی) نسبت به یکدیگر که باعث فاصله جنسی می شود.
 • مواد مخدر
 • انتظار بالای فرد از شریک جنسی که ناشی از مقایسه همسر خود با بازیگران پورن یا مقایسه رابطه جنسی واقعی خود با آنچه در فیلم‌ها مشاهده میکند، حاصل میشود.
 • احتمال دارد مرد فانتزی هایی در رابطه جنسی داشته باشد که برای زن خوشایند نیست یا این فانتزی ها فراتز از توان همسر است.
 • اختلال در ارگاسم همسر که در علاقه مرد به برقراری رابطه جنسی با او اثرگذار بوده است.
 • وجود کژکاری های جنسیتی مثل زود یا دیرانزالی و اختلال در نعوظ که مجموعا در رابطه جنسی موثر بوده و فرد به جای درمان این مشکل، به خودارضایی روی آورده است.
 • همجنس گرایی یا ترنسکچوال از علل دیگر است که فرد اساسا از رابطه با جنس مونث لذت نمیبرد و گرایش به مردان دارد یا به دلیل هویت زنانه ای که برای خود قائل است علاقه ای به ارتباط جنسی با همسر خود ندارد.
 • وجود اختلالات شخصیتی مثل خودشیفتگی، اسکیزوئید، شخصیت وسواسی، شخصیت پارانوئید در مرد یا زن بر رابطه جنسی اثرگذار است و منجر به بی میلی نسبت به رابطه جنسی می شود.
 • در دوران شیردهی یا اواخر بارداری احتمالی خود ارضایی مرد وجود دارد.

خودارضایی و سرطان پروستات

برخی تحقیقات نشان می دهد که انزال منظم ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد ، اگرچه پزشکان دقیقاً از علت آن اطمینان ندارند.

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که حداقل 21 بار در ماه انزال دارند، حدود 20 درصد کاهش می یابد. یک مطالعه در سال 2003 همچنین ارتباط مشابهی بین انزال مکرر و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات را کشف کرد.

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد انزال به طور منظم از سرطان پیشرفته پروستات محافظت می کند.

دیدگاه ادیان مختلف درباره خودارضایی

مسحیت

خودارضایی همواره یکی از دشوارترین و در عین حال مهم‌ترین چالش‌های مسیحیت است. گروهی از مسیحیان به دلیل اینکه در کلام خداوند هرگز بطور خاص به خودارضایی اشاره نشده است پاسخی برای این مسائله ندارد. اما در بخش‌های مختلف کتاب مقدس به مسائلی از جمله تقدس، پرهیزگاری و اجتناب از شهوت پرداخته شده است که می‌توان با استناد به آنها عمل خود ارضایی را نه ممنوع و نه غیر ممنوع تلقی کرد.

به طور کلی دیدگاه کاتولیت ها این است که خود ارضایی برای شناخت بدن. و احساسات جنسی مجاز است و از دیدگاه پروتستان ها خود ارضایی به طور کل ممنوع است.

یهودیت

خود ارضایی در دین یهود به طور کامل منع نمی‌شود و عملی توام. با سلامتی و نشاط آوری تلقی می‌گردد؛ اما در برخی شاخه های آن خود ارضایی برای مرد ممنوع است.

اسلام

بنابر نظر علمای اسلامی عمل خودارضایی حرام است و همچنین در این رابطه روایات و آیاتی دال بر حرام بودم خود ارضایی بیان شده است.

منبع : healthline

سپاس از همراهی شما.

شما می توانید سوالات خود پیرامون مسائل جنسی را از متخصص ما در بخش نظرات بپرسید.

alocondom
دیدگاه کاربران 70 دیدگاه
 • فرشاد 1 مرداد 1399 / 5:41 ب.ظ

  خیلی چرت بودن.همه ی افراد وقتی خود ارضایی میکنن به اوج لذت جنسی میرسن.در ضمن این حرفا رو میگید که مردم رو از اینکار بترسونید

  • دکتر 16 آذر 1399 / 8:18 ق.ظ

   خود ارضایی نشانه سلامت جنسی و تقویت قوای جنسی است در هر فرد متفاوت است بعضی افراد به دلیل ضعف جسمانی و روحی نمی توانند تحمل کنند و آسیب میبنند بعضی مشکلی ندارند اما کسانی که با این رفتار سازگاری دارند به مراتب کمتر هستند و خود ارضایی در مردان باعث کاهش ابتلا به سرطان پروستات میشود و در این دوره افزایش افسار گسیخته ی بیماری های مقاربتی مانند هپاتیت وایدز(HIV)یک عمل کاملا بهداشتی محسوب مشود

   • ترانه 5 اسفند 1399 / 4:16 ب.ظ

    سلام راستیش من یه مشکلی دارم که باعث میلم به خودارزایی میشه من بیش از خد بدنمو تیغ انداختم ویه جورایی بخش تناسلیم خیلی مو داره اما نمیتونم از بین ببرمشون یاکمشون کنم میخواستم ببینم راهی برای از بین بردن دائمی موهای این بخش هست؟

    • امید 15 فروردین 1400 / 4:21 ب.ظ

     اره لیزر کن

   • علی 11 اسفند 1399 / 1:19 ق.ظ

    یعنی در خود ارضایی سرطان وجود ندارد

    • arshan 13 فروردین 1400 / 6:24 ق.ظ

     دوستان عزیز چرا دعوا دارید با اون کسایی که از تجربه خودشون به شما میدن مثل دکتر من واقعا متاسفم برای کسانی که متوجه این بیماری نمیشوند جناب دکتر چیزی میدونه که میخود بگه.اعتیاد به خودارضایی عوامل بدی دارد. ترک خودارضایی کاری ساده نیست که ۱ یا ۲ روزه حل بشه خود ارضایی باید زمان بهش بدیم و صبر کنیم تا ترک بشه این عادت بد . زمانی که کسی خود ارضایی میکنه اومدن منی باعث کم شدن ویتامین هایی که ادم جذب میکنه یعنی خوردن لبنیات از جمله تخم مرغ پنیر شیر و…
     باعث جذب ویتامین ها به بدن است و با همین چیز ها اسپرم تولید میشه و مثال شخصی در هفته ۲ بار تخم مرغ و کمی پنیر و شیر میل میکنیم و بعدش اسپرم تولید میشه بعد یک هفته با خودارضایی اسپرم بیرون میاد و از بین میره و از عوامل دیگه ای برخوردار هست مثل کج شدن الت تناسلی اسیب به بینایی و اسیب روحی مثل بی اعصاب بودن پرخاشگری روبرو میشید به من ربیطی نداره ولی اخه جوون های مملکت شما با این کار به من صدمه نمیزنید به خودتون میزنید من برای خودتون میگم چون ترک نکردن خور ارضایی باعث نابود شدن کمی نسل هست با خود ارضایی ادم به بیماری دفع منیت مبتلا میشویم و در بزرگی دیگه بچه دار نمیشیم
     پس از خودارضایی دور بمونید تا جان خودتون در سلامت باشه .

  • یه نفر 24 دی 1399 / 11:03 ب.ظ

   یا تا حالا اینکار رو نکردی تا عوارضش رو ببینی یا اینطوری میگی تا خودتو راضی کنی که مشکلی نداره .

   • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:52 ب.ظ

    یه نفر
    دروغ خودش گناهه میدونستی الان تو داری دروغ میگی

    • بنده ی خدا 11 فروردین 1400 / 11:52 ب.ظ

     دروغ نمیگه حاجی نمیدونی چیزینگو مردم و منحرف نکن

   • Ali 4 اسفند 1399 / 3:16 ب.ظ

    سلام. آقای دکتر من دو سال هست که درگیر این کار شدم. ۱۴ سالم هست عوض کمر. هم دارم. چه کار بکنم که غوضه کمرم رو درست کنم ؟. خواهش. میکنم جواب بدید ممنون .

   • امیر 15 اسفند 1399 / 6:23 ب.ظ

    جناب دکتر من میخوام این کار رو بزارم کنار اگر میتونید لطفا کمکم کنید

  • حمید 30 دی 1399 / 11:23 ب.ظ

   فرشاد جان داداشم، لج نکن و باور کن ضرر داره.
   من سالها گرفتار این عادت بد بودم و جا داره بگم غلط کردم غلط!!!
   شاید باورش سخت باشه ولی استرس و ضعف اعصاب فراوانی آدم میگیره که اصلا فکرشم نمی تونید کنید و کلا یه آدم ضعیف و ترسو و نا امید و ناتوان میکنه آدم رو و در کل بیشتر از ضربه جسمی ضربه روحی میخورید.
   توصیه میکنم که نکنید این کارو چون من این راهو رفتم و دیدم آخرش تباهیه و لاغیر.

   • ممد 28 بهمن 1399 / 10:50 ب.ظ

    داداش حتما اشتبا میزدی
    بانو نیکول رو بهت پیشنهاد میکنم

   • علی 4 اسفند 1399 / 11:51 ب.ظ

    الان چطوری الان چیکا میکنی

   • امیر 15 اسفند 1399 / 6:25 ب.ظ

    دقیقاً درست میگه منم تا آخر این راه رفتم و خیلی سخت هست که دیگه از این کار جدا بشی پس تا اتفاقی در زندگیتون نیفتاده است زود تر ترک کنید این کار رو

   • بنده ی خدا 11 فروردین 1400 / 11:58 ب.ظ

    عالی عالی درست میگی عزیز منم 14 سالمه و اعتقاد دارم از 12 سالگی ضرر داره و افراد پایین تر از 12 زیادی با مشکل رو به رو نمیشن و دوساله دارم عمل مضر و انجام میدم و اثار خیلی بدی مثل ریزش مو خفیف اگه زیاد انجام بدی و استرس عدم اعتماد به نفس و ……. که خیلی زیادن . تازه موهام خیلی قوی هستن با ترک بازمیگردن که هیچ . ولی شما خودتون و گرفتار نکنین

  • م 16 بهمن 1399 / 2:09 ب.ظ

   خود ارضایی عوارض زیادی داره حتی کوچک شدن و کم کاری کلیه و ….

   • سیم 23 بهمن 1399 / 11:03 ب.ظ

    این یکی دیگه چیز و شره همه چیز رو دارین به خودارضایی ربط میدین

   • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:55 ب.ظ

    م
    خودارضایی هیچ ربطی به کلیه نداره نمیدونم چرا همه چیز رو به خودارضایی ربط میدین
    تو نمیخوای بزنی نزن ما مثل تو خر نیستیم

    • MJ 13 فروردین 1400 / 12:21 ب.ظ

     دوست عزیز فردا روزی که کمبود ویتامین بدن نابارور شدی اونوقت میفهمی خودارضایی چه دردیه

  • س 8 اسفند 1399 / 11:49 ق.ظ

   ببین عوارض خود ارضایی بعد از یک سال خودشو نشون میده تو نمیدونی بدنتو چیکار میکنه من دوساله که به این عمل مبتلا شدم عین قوطی کنسرو له میکنه برای ترک به سایت داداش رضا برید خودارضایی یعنی خود کشی

  • R 6 فروردین 1400 / 1:17 ب.ظ

   من خودم چندسالی گرفتاراین عمل شدم وهمه ی عوارضشودیدم ولمس کردم بایدبگم که بدترین وشدیدترین عوارض داره متاسفانه
   ضعف حافظه، ضعف بینایی،استرس،اظطراب،بیحوصلگی،افسردگی شدید،عدم تمرکز،انزواو…این عوارض خودم تجربه کردم هرکی که میخوادتوزندگبش موفق بشه وزندگی شادی داشته باشه حتما بایدهرطوری شده این عمل فجیع ترک کنه وگرنه کل زندگیش تباه میشه…….
   جنبه دینی وگناهشم درنظربگیرین که چقدحرام وعمل ناپسندیه توکل ادیان تقریبانهی شده.

   • بنده ی خدا 12 فروردین 1400 / 0:01 ق.ظ

    همش درست

  • مممممم 15 فروردین 1400 / 11:47 ق.ظ

   اینا واقعیت هستند دوست عزیز من خودم گرفتار همین موضوع هستم ، منم زمانی مثل شما فکر میکردم

 • دکتر 16 آذر 1399 / 8:18 ق.ظ

  خود ارضایی نشانه سلامت جنسی و تقویت قوای جنسی است در هر فرد متفاوت است بعضی افراد به دلیل ضعف جسمانی و روحی نمی توانند تحمل کنند و آسیب میبنند بعضی مشکلی ندارند اما کسانی که با این رفتار سازگاری دارند به مراتب کمتر هستند و خود ارضایی در مردان باعث کاهش ابتلا به سرطان پروستات میشود و در این دوره افزایش افسار گسیخته ی بیماری های مقاربتی مانند هپاتیت وایدز(HIV)یک عمل کاملا بهداشتی محسوب مشود

  • ماهان 29 اسفند 1399 / 9:05 ب.ظ

   دکتر شما دروغ میگید چجور دکتری هستید

   • بنده ی خدا 12 فروردین 1400 / 0:02 ق.ظ

    عالی راست و تومیگی

  • Hhhh 15 فروردین 1400 / 11:50 ق.ظ

   دکتر جون کمتر دری وری بگو ، البته فکر نکنم دکتر باشی

 • امیرحسین 15 دی 1399 / 4:00 ب.ظ

  از نظر من خودارضایی کاملا ضرر داره و در درهمه ادیان بخصوص دراسلام گناه کبیره است بیشترین تاثیری که برام داشته سیاه شدن زیر چشم و من با اینکه ورزشکار و با انرزی بودم پس ازمدتی با این کار زشت خیلی خسته و خواب الود شدم هنگام خودارضایی خیلی زودتر از رابطه جنسی ارضا میشوید و در این لحظه فشار خیلی زیادی بر مغز و قلب وارد میشود و کل انرزی بدن تخلیه میشود اگر مشکلی نداشت گناه کبیره نمیشد و فقط در برخی دین ها مانند پروتستان گناه محسوب نمیشود در یهود در برخی مواقع و فقط در شیطان پرستان عملی عادی حساب میکنند .

  • مهدی 4 اسفند 1399 / 2:43 ب.ظ

   گناه کبیره نیست دروغ تهویل ملت نده

  • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:49 ب.ظ

   چرا دروغ میگی خودارضایی کم مشکلی ایجاد نمیکنه و گناه کبیره نیست مکروهه این دو تا رو با هم قاطی نکن

   • محمد امین 16 فروردین 1400 / 2:54 ب.ظ

    من خودم سه این کارو انجام میدم همه ی عوارضش رو هم دیدم شما حتما اوایل تونه سه سال بعد میفهمی چی میگم داداش

 • علی 25 دی 1399 / 5:59 ب.ظ

  من کامل خواندم و واقعا تاسف می خورم که به این رفتار بد رویی آوردم امید وارم این رفتار را هرچه زود تر ترک کنم

  • M 24 بهمن 1399 / 2:39 ق.ظ

   سعی کن تو میتوانی

  • س 8 اسفند 1399 / 11:52 ق.ظ

   برای ترک خود ارضایی به سایت داداش رضا مراجعه کنید

 • Amrez 27 دی 1399 / 0:53 ق.ظ

  واقعا گیج شدم
  فکر کن از ۱۵ سالگی تا ۳۰ سالگی که بخوای ازدواج کنی باید بدون هیچ چیزی بمونی و نیاز جنسی تو تحمل کنی
  رابطه با نامحرم هم که حرام است
  خود ارضاییم که کبریت
  زود تر از ۳۰ هم تو این جامعه نمیشه ازدواج کرد
  تو این ۱۵ سال زندگیمون دقیقا چه گوهی بخوریم؟

  • پرهام 11 بهمن 1399 / 6:22 ب.ظ

   هیچی دیگه زندگیمون به باد میره واقعا که وقتی آدم کسی نیست آدم نیاز جنسیشو چطوری برطرف کنه پس باید چی کار کنه؟

   • متین 6 اسفند 1399 / 6:01 ق.ظ

    عزیز جان میتونی به مدت ۳ ماه یه بار خود ارضایی کنی و اینطوری خیلی خیلی ضرر کمی به بدن میرسه و فرد هم میتونه با خیال راحت نیاز جنسیشو رفع کنه من خودم نمیتونم ترکش کنم به دنبال یه دارو بودم ولی نیست هیچی واقعا برای خودم متاسفم که به این عمل روی اوردم فقط بخاطر کنکاوی و اینکه رفیق ناباب منو به این روز انداخت خدا به هممون کمک کنیه انشاالله 🙏 من متین ۱۵ سالمه و از ۱۳ سالگی به این عمل زشت رو اوردم

  • نوید کیانی فر 14 اسفند 1399 / 12:18 ب.ظ

   داداش حرفت درست ولی خب وقتی خودارضایی میکنی به خودت آسیب میزنی من الان ۱۶ سالمه دوساله دارم میزنم اونم نه افراطی، سه هفته یه باررچهار هفته یه بار، ولی واقعا خودم حس میکنم مغزم کند شده حالا آثار دیگشو کارندارم ولی حافظم مثل چی ضعیف شده

 • حسین 2 بهمن 1399 / 7:14 ب.ظ

  به نظر من خود ارضایی در پسران به مقدار زیاد بسیار ضرر دارد اما به مقدار کم نیاز است یعنی در هفته دوبار که اگه اینطور باشد ۲۰ درصد عمر را افزایش می دهد و امروزه به دلیل تحصیل،پیدا کردن شغل و… دیر ازدواج می کنند و برای اینکه میل جنسیشان را تخلیه کنند و به کار های بدتر و رابطه حرام کشیده نشوند راه حل خوبی است

  • سیم جین 4 اسفند 1399 / 2:47 ب.ظ

   خودارضایی کمش ضرر نداره

  • س 8 اسفند 1399 / 11:55 ق.ظ

   ببین خود ارضایی رو نمیشه کنترل کرد بعد چند وقت به صورت مکرر این کارو میکنی وتبدل به عادت میشه پس به سایت داداش رضا مراجعه کنید جوونی هاست که توبه کرده وهمه رو به انسان شدن دعوت میکنه اشون از اون هفت خطای روزگار بوده اما الن دیده اخر اون کارا هیچی نیست همهی شما هم بعد چند وقت ضررهای غیر قابل انکارشو حس میکنید

 • رضا 19 بهمن 1399 / 1:41 ب.ظ

  سلام من پسری 18 ساله ام و متاسفانه مساعل جنسی رو خیلی زود متوجه شدم در سن 10 سالگی ، عوارض جدی از جمله زود انزالی و لرزش دست و نعوظ بسیار کم و حس جنسیم بسیار کم شده و تحریک نمیشم ولی خوشبختانه خودم کامل ترکش کردم و اگ هم باشه هر یک ماه میشه از وقتی ک ترکش کردم شاد ترم و احساس میکنم ادم پستی نیستم و همیشه به خودم افتخار میکنم من با استفاده روش خودم ترکش کردم بهتون میگم امیدوارم به دردتون بخوره اول از هرچیزی باید بخایید واقا ترکش کنید دوم توبه کنید و نماز بخونید سوم هرچی فیلم پورن دارید پاک کنید چهارم هرموقع خودارضایی کردید توی یه دفتر تاریخشو یادداشت کنید و اگ سری دیگ انجام دادید برید و یادداشت کنید مثلا من امروز 19 بهمن 99 خودارضایی کردم میرم تو دفترم تاریخشو مینویسم و اگ هفته بعد خودارضایی باز کردم میرم مینویسم اینکار باعث میشه تا برای بار سوم ک میخاستید خود ارضایی کنید مثلا سه هفته بعد خود ارضایی میکنید باز دفعه چهارم دو ماه بعد من خودم هرروز خود ارضایی میکردم بعد شد هفته ، بعد شد ماه و بعد شد سال این طوری زمان خودارضایی رو طولانی تر و در نهایت ترکش میکنید و عوارض خودارضایی رو توی یه کاغذ بنویسید و هرموقع میخاستید خودارضایی کنید اونو نگا کنید امیدوارم همتون زندگی پر از شاد و خوشی داشته باشید از امروز برید و نماز بخونید و یاعلی بگید مطمعنا خدا بهتون کمک میکنه
  یاعلی

 • Hadi 20 بهمن 1399 / 11:41 ب.ظ

  خود ارضایی بد ترین شکل خواسته اس که تنها با بدست اوردنش به چخ میرید اگه از دستش خلاص شید میفهمید داستان چیه چرا از بقیه افتادید عقب کلا بستگی به اراده شما داره قوی ترین محرک تو هر انسانی اراده اس وقتی به خودتون میایید که مثل بز گر شدین من از شما بدتر بودم ولی باید باید خودتونو از شرش خلاص کنید چون الان نمیشه توصیفش کرد که داستان چیه ولی وقتی کاملا پاک بشید میفهمید

  • حسام 12 اسفند 1399 / 10:13 ق.ظ

   برای ترک این کار به اراده ی قوی صبر و تحمل نیازه, نتیجش واقعا لذت بخش و تاثیر گذاره, کیفیت زندگی رو میبره بالا, برای من که اینطور بود, از نظر روانشناسی نیازه که به اندازه عمل استمنا انجام شه تا بدن تخلیه روحی پیدا کنه, به چه قیمت؟ به خطر افتادن سلامت؟ کاری هم ندارم دین و مذهب چی گفته, من آدم مذهبی نیستم به هیچ عنوان, این نظریه علمی هم که میگه برای پیشگیری از سرطان پورستات باید چند وقت یه بار انجام شه, از نظر من این حرف یه سیاست کثیف هستش که هم شاید برای یه سری ها خنده دار باشه و توضیهش هم طولانیه.

 • H# 23 بهمن 1399 / 0:52 ق.ظ

  دکتر جان
  من 17سالمه دچار این درد شدم و زود انزالی هم بهش اضافه شده در حد ۴دقیقه
  میخواسم بدونم ترکش کنم این زود انزالی خود ب خود میره یا باید برم پیش متخصص؟
  مرسی

 • دیش دیش 23 بهمن 1399 / 9:52 ب.ظ

  میگم عوارضش بعد از ترک باقی میمونه

  • () 4 اسفند 1399 / 2:46 ب.ظ

   عوارضش یکی دو روز بعد از ترک از بین میره

  • Amin 10 اسفند 1399 / 1:36 ب.ظ

   بعد از چندماه ترک و پاک بودن،شاید بدن درد به سراغت بیاد ولی ناراحت نباش بدن درد نشانه ی ترکه

 • حسین 25 بهمن 1399 / 2:16 ب.ظ

  سلام. دانشجوی روانشناسی هستم. به نظر من هر چیزی به اندازه اش خوب است،حتی آب خوردن که اگر زیاد مصرف کنید معده و آپاندیس را نابود میکند. بنابراین امر خودارضایی دوستان نه خوب است نه بد بلکه خنثی است. نباید افراط و نباید تفریط کرد. کسانی که مجرد هستند باید 1.خودارضایی کنند و 2. زود ازدواج کنند. و کسانی که متاهل هستند اصلا نباید خودارضایی کنند. دوستان خودارضایی زمانی گناه کبیره محسوب میشه که تبدیل به عادت بشه و این عوارض چون اضطراب و افسردگی و همچنین اضطراب اجتماعی و دوری از اجتماع و دوری از ازدواج هم شامل میشه. امیدوارم متوجه شده باشین. شاد و پیروز باشین.

  • حسام 9 اسفند 1399 / 11:07 ب.ظ

   میشه حکم خدا رو با حرفهای صد من یه غاز عوض نکنین…حرام خدا رو حلال کردین

  • محمدرضا 3 فروردین 1400 / 11:39 ق.ظ

   سلام مشکل ما شما روان شناس ها هستید خودارضایی مثل با تلاق می مونه هرچه دست و پا بزنی می ری پایین تر. من تحربه 280روز پاکی را داشتم 120روز اول خییلی سخت بود ترکش ولی کم کم لذت بردم از زندگی از عنایت خدا که به من می شد

 • مهدی 4 اسفند 1399 / 2:45 ب.ظ

  خودارضایی نه ظرر خطرناک داره و نه گناهه
  فقط ضرر های کم و محدود داره اون هم خودارضایی زیاد نه کم و هیچ حدیثی در مورد خودارضایی وجود نداره این ها همش جعلیه

 • ZAKHAIEF 6 اسفند 1399 / 10:42 ق.ظ

  چند وقتیه که ترکش کردم،
  باورم نمیشه انقدر راحت گناه میکردم
  امیدوارم خدا منو ببخشه

 • علی‌رضا 8 اسفند 1399 / 11:00 ب.ظ

  مضر هست
  چون ی سلول به مواد پروتئینی و کلسیم و … نیاز داره
  وقتی من نوعی این مواد هارو از دست بده
  ۱: احساس‌گناه
  ۲: لاغری
  ۳: ضعیف شدن
  ۴: و…

 • مائده عباس زاده 10 اسفند 1399 / 7:33 ب.ظ

  چرت تو میگی عزیزم 😂کسی که اعتیاد داره به استمنا انقدر عوارضش زیاده که به کل زندگیش عوض میشه

 • کامبیز 11 اسفند 1399 / 8:27 ب.ظ

  تو نمی خواد از عوارض خودارضایی برامون بگی برو غلطای املاییتو درست کن. شرط می بندم حتی 6 کلاسم سواد نداری.

 • M 15 اسفند 1399 / 12:27 ب.ظ

  احساس گناه و ضرری که به جسم و روح و روان میزنه انقدر شدیده که باید این عمل زشت رو ترک کرد .. از هرچی که باعث تحریک شهوت میشه باید دوری کرد .

 • M 16 اسفند 1399 / 8:18 ق.ظ

  سلام ببین بعضیا خودارضایی رو خیلی بزرگ کردن من خودم خودارضایی میکردم و خیلی هم لذت میبردم ولی در عرض یک روز با اراده قوی تونستم ترک کنم و الان خداروشکر ۲ ماه هستش که تزک کردم .
  پس بعضیا نگند که نمیشه ترک کرد ، کملا هم میشه خیلی ها تونستن ترک کنن

 • امیر 26 اسفند 1399 / 9:34 ق.ظ

  سلام خود ارضایی رو میشه ترک کرد ولی به سختی اونی ک ۶ماه یا چند سال درگیرشه نباید تو ۱ روز انتظار داشته باشه ک پاک شده خودم به شخصه میگم من اینکا رو میکردم ولی یه تصمیم جدی گرفتم ک دیگ خودراضایی نکنم دماه نیم پاک بودم ولی باز اینکار رو کردم تا به امروز الان هم دوباره میخام به ک تصمیم شو بگیرم یه تصمیم جدی دیگ اینکارو نکنم پس میشه ترک کرد میرم سراغش اره میشه ترکش کرد همین امروز من اینکار کردم
  ۲۶
  ۱۲
  ۱۳۹۹
  ولی در سال ۱۴۰۰
  دیگ دس به اینکار نمیزنم
  تمام

 • امیر 26 اسفند 1399 / 9:38 ق.ظ

  راسی رفقا ترک خود ارضایی ۳ماه بعد ۳ ماه پاک پاک میشین و هیچ عوارضی ندارین پس همه بیایین تا یه تصمیم جدی قاطعانه بگیریم
  بهتون پیشنهاد میکنم ک کتاب راز کنترل شهوت
  ۱
  ۲
  ۳ رو بخونید ماله دادش رضا است ک بیش از ما نا امید شده ولی ترک کردش حتما بخونید

 • مم 4 فروردین 1400 / 9:05 ب.ظ

  سلام به همه عزیزان اونایی که میگن خوبه خودشون فهمیدن اشتباه کردن که اومدن تو این سایت و مقاله عوارض خودارضایی رو خوندن

 • Amin 5 فروردین 1400 / 6:08 ب.ظ

  سلام دکتر خسته نباشید
  من تغریبا ۳ یا ۴ سال میشه که درگیر خود ارضایی هستم و الان ۱۵ سالمه اگر میشه بگید دکتر چجوری باید این عادت بد رو ترک کنم دکتر هر چقدر هم هزینه داشته باشه میدم ولی به قران دیگه خسته شدم ترو خدا کمکم کنید

 • ملی 6 فروردین 1400 / 4:37 ق.ظ

  چیکا کنیم الان؟!

 • علی 13 فروردین 1400 / 5:16 ب.ظ

  سلام اقای دکتر
  من خود ارضایی رو از 5ماه پیش اغاز کردم.
  الان حدود 18سالو 10ماهمه.
  تسسترون بدنم 450بود کم بود رفتم فوق تخصص غدد.متابولسیم.
  امپول میزنم تسسترون 100هر 14روز
  مشکل من ترک کردن نیست .
  چون اراده کنم و دارم انجام میدم بزارم کنار بره.
  ولی من هر روز مولتی ویتامین منیرال مصرف میکنم.
  و ویتامین سی بعضی وقتا
  امپول تسسترون به این علت استفاده میکنم.
  رشد ریشش صورت که کم بوده و داره کمک میکنه.
  و رشد بیضه ها
  التم 15سانته .
  قبل کرونا هم والیبالیست بودم.
  خودارضایی بخاطر اینکه ترس از خروج اسپرم نداشته باشم.انجام دادم تا عادت کنه درد و سوزش نداشته باشم.

  چون امپول میزنم اول اینکه هر روز این کارو نمیکنم
  هر هفته در یک روز 1 یا 2 بار
  بعد میره هفته بعدی .
  مقدار اسپرمم 1قاشق غذا خوری میشه.
  اینا به کنار.
  چیکار کنم.با وجود اینکه تحریک میشم.به واسطه امپولا این کارو نکنم.
  ….؟

 • مهران 14 فروردین 1400 / 1:52 ب.ظ

  سلام من ۱۵ سالمه و خود ارضایی می کنم
  یه سوال داشتم سینه هام خیلی بزرگه آیا می تونه از خود ارضایی باشه؟؟؟

  • alocondom 19 فروردین 1400 / 10:11 ق.ظ

   سلام
   خیر ارتباطی ندارد

 • ماهان 19 فروردین 1400 / 3:39 ق.ظ

  جق جق تا پیروزی😐

 • م 19 فروردین 1400 / 3:41 ق.ظ

  منم تازه الا زدم و امدم اینجا

  دیگ نمیزنم😐

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *