شهر کاندوم

شهر کاندوم در قسمت شمالی بخش جرس ، در نیمه راه مونت دی مارسان (در غرب) و مونتوبان (در شرق) و شمال اوخ واقع شده است.
هیچ رابطه ای بین کلمه انگلیسی کاندوم و این شهر وجود ندارد. نام مستعار کاندوم از کلمات Gaulish condate و magos در Condatomagos به معنی “بازار یا میدان تلاقی” آمده است.

کانداتوماگوس به کانداتوم و سپس به کاندوم تبدیل شد. کاندوم برای اولین بار در قرن دهم به عنوان کاندوموس یا کاندوم به زبان لاتین ثبت شد. [2] این جایی است که رودخانه “گیل” به رودخانه “بایس” می ریزد.

رودخانه بایس

اگرچه کلمه فرانسوی کاندوم préservatif است ، اما در سال 1995 شهردار شهر ، با استفاده از رابطه اتفاقی بین نام شهر و کلمه انگلیسی ، موزه پیشگیری از بارداری را افتتاح کرد که در سال 2005 بسته شد.

دو قلعه Chlesteau de Mothes و در این شهر قرار دارند که هر دو در قرن سیزدهم ساخته شده اند. در مجموع ، 19 مکان در کاندوم از جمله کلیسای جامع ، کلیساها و خانه ها توسط وزارت فرهنگ فرانسه به عنوان آثار تاریخی ثبت شده است.

Château de Pouypardin
Chlesteau de Mothes
Chlesteau de Mothes

بیشتر بخوانیم: طرز استفاده از کاندوم + عکس

کاندوم به دلیل تولید شراب Armagnac،جشنواره موسیقی بین المللی “bandas”، تورنمنت بین المللی شطرنج و یک ماراتن بین المللی شطرنج و همچنین موزه ای درباره Armagnac شناخته شده است. همچنین به دلیل گردشگری با کمپینگ های مزرعه ای و قایق سواری در آبراهه ها شناخته می شود.

alocondom
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.