قرص پیشگیری از بارداری مردانه راهی بازار می شود؟

قرص پیشگیری از بارداری مردانه

قرص پیشگیری از بارداری مردانه تا امروز در بازار وجود نداشت. هرچند سال هاست که گروه های پژوهشی سعی میکنند تا روش جایگزین مناسب تری برای قرص های پیشگیری پیدا کنند. به نظر می رسد که حالا دیگر به این جواب دست یافته باشند.

چرا قرص پیشگیری زنانه انتخاب خوبی نیستند؟

قرص های پیشگیری از بارداری زنانه، معمولا قرص هایی هورمونی هستند و این قرص ها معمولا به میزان زیاد دارای هورمون های استروژن و پروژسترون هستند و مصرفشان در طولانی مدت ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای بانوان به دنبال داشته باشد. بنابراین باید به سراغ راه های جایگزین بروید. از جمله این راه های جایگزین، استفاده از کاندوم، ایودی، وازکتومی و … است.

چرا قرص  پیشگیری زنانه انتخاب خوبی نیستند؟

 

پیشرفت ها در ساخت قرص پیشگیری از بارداری مردانه

به نظر می رسد قرص‌های کنترل باروری برای مردان در حال حاضر اولین آزمایش های ایمنی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. این قرص ها که قرار است به صورت روزانه مصرف شوند. حاوی هورمون هایی است، که میتوانند تولید اسپرم را متوقف کنند. هنوز این قرص به مرحله تست انسانی و سپس مراحل تجاری سازی نرسیده اند. اما به نظر می رسد به زودی شاید در طی ده سال آینده وارد بازار شوند. و حتی جای قرص های هورمونی زنانه که اکنون در دسترس افراد است را بگیرد.

پژوهشگران در رابطه با یافته‌های علمی این قرص‌ها می‌گویند: «بر اساس نتایج آزمایش‌ها، این قرص که دو فعالیت هورمونی را در هم می‌آمیزد. می‌تواند تولید اسپرم را کاهش دهد ولی میل جنسی را حفظ کند. اما بررسی‌های وسیع‌تر و طولانی‌تری لازم است تا معلوم شود این قرص تا چه حد می‌تواند در پیشگیری از بارداری مؤثر باشد.

بد نیست بدانیم که قرص های پیشگیری از بارداری مردانه تنها یکی از نمونه های تلاش برای پیشگیری از بارداری از طریق مردان است. پیش از این هم محصولات گوناگونی مورد آزمایش قرار گرفته. از جمله ژل ضد بارداری مردان که چند سالی است در دست تولید است. کارکرد این ژل به این صورت است که آقایان می توانند ژل را بر نواحی مانند روی شانه و پشت خود بمالند. با جذب از طریق پوست هورمون پروژسترونی که در ژل وجود دارد جلوی تشرح تسترون طبیعی در بیضه ها را متوقف کند.

با رسیدن سطح تولید اسپرم به سفر یا کم همزمام که آقایان به لحاظ میل جنسی تغییری احساس نمی کنند، احتمال بارداری شریک جنسی خود را کاهش می دهند.

بیشتر بخوانیم: قرص اورژانسی پایان کابوس بارداری ناخواسته

مشکلات تولید و بازار محصولات مردانه و قرص پیشگیری از بارداری مردانه

با اینکه شواهد نشان می‌دهد مردان و زنانی که شریک جنسی هم هستند، هر دو از گزینه‌های جدید استقبال می‌کنند. صنایع دارویی به راهکارهای مردانهٔ جلوگیری از بارداری توجه و علاقهٔ کافی نشان نمی‌دهد. به نظر می‌آید که صنایع دارویی به بازار اطمینان ندارند و بنابراین روی آن سرمایه‌گذاری چندانی نمی‌کنند. به گفتهٔ محققان، به دلیل سهم ناچیزی که صنایع دارویی تقبل می‌کنند، پژوهشگران باید به بنیادهای خیریه و دانشگاهی تکیه کنند، که این موضوع هم بسیار زمان‌بر است. تولید آمپول یا قرص ضدبارداری برای مردان تاریخچهٔ پرفراز‌ و‌ نشیبی دارد، بدون اینکه تاکنون به موفقیت چندانی دست یافته باشد و از همین رو، باید به آزمایش داروهای جدید روی آورد.

موفقیت در آزمایش داروهای جدید می‌تواند برای شرکت‌های دارویی انگیزهٔ لازم برای تولید انبوه را فراهم آورد. اما شرکت‌های بسیار اندکی به تولید صنعتی قرص ضدبارداری برای مردان رغبت نشان داده‌اند. که ممکن است بیشتر به بازار مربوط است تا پیشرفت و رشد علم پزشکی. به امید روزی که مشکلات تولید این محصول در سطح انبوه و قابل دسترس در اختیار همهٔ ما قرار بگیرد.

 

آزمایش داروهای جدید بارداری

مطمئن ترین راه جلوگیری از بارداری

در حال حاضر مطمئن ترین راه جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم است. کاندوم میتواند تا 98 درصد احتمال بارداری را کاهش دهد. در حال حاضر انواع کاندوم ها با توجه به سلایق و نیاز های افراد مختلف وجود دارد. شما می تواند با مراجعه به سایت الو کاندوم به سادگی اقدام به خرید کاندوم کنید.

اگر می خواهید درمورد کاندوم بیشتر بدانید میتوانید به سراغ مقاله احتمال بارداری با کاندوم چقدر است؟ بروید

همچنین دیگر محصولات جنسی از جمله ژل ها، اسپری ها و دیگر موارد هم به سادگی از طریق الو کاندوم قابل سفارش هستند.

الوکاندوم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.