راهکارهای درمان آلت تناسلی کوچک

درمان آلت تناسلی کوچک

تا حدودی، اکثر مردان جوان در این اندیشه‌اند که اندازه آلت تناسلی‌شان در مقایسه با دیگران چگونه است. پرسیدن این سوال، بخشی طبیعی رشد است، به خصوص اگر بدن شما در حال برخی تغییرات طبیعی مربوط به بلوغ باشد یا اگر درصدد انجام روابط جنسی هستید. این یک مشکل رایج است، اما امروز راه‌هایی برای درمان آلت تناسلی کوچک و کسب اعتماد به نفس وجود دارد.

برای برخی از مردان یک نگرانی خاص این است که آیا آلت تناسلی‌شان برای خود و همسرشان از نظر جنسی رضایت بخش باشد. همچنین بعضی از مردان ممکن است در مورد ظاهر بدون لباسشان دچار اضطراب شوند. اگر فکر می‌کنید اندازه آلت تناسلی شما طبیعی نیست، مشاوره با یک متخصص اورولوژی می‌تواند به شما در تصمیم گیری برای بهترین گزینه درمان برایتان کمک کند. برای آشنایی با راهکارهای درمان آلت تناسلی کوچک در این مقاله با ما همراه باشید.

آیا یک سایز طبیعی برای آلت تناسلی وجود دارد؟

بدن افراد در اشکال و اندازه‌های مختلف قرار دارد، همین امر است که باعث می‌شود هر یک از ما یک ویژگی خاص و متفاوت از دیگران داشته باشیم. مهم این است که درک کنیم که اندازه آلت یک مرد توسط مشخصه‌های ژنتیکی که او از والدینش به ارث برده است تعیین می‌شود، همانطور که ما قد، رنگ چشم و پوست را به ارث می‌بریم. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که متوسط اندازه آلت تناسلی افراد بالغ در زمانی که کاملا راست است و از پایین‌ترین قسمت شکم یعنی بالای ته آلت، تا نوک آلت تناسلی اندازه گیری شود، بین 5 تا 6 اینچ است. مقایسه خودتان با افراد دیگر ممکن است به این باور منجر شود که اندازه آلت تناسلی‌تان متفاوت است. با این حال، مهم است به خاطر داشته باشید که همه ما به شکل‌های مختلف رشد می یابیم. شما ممکن است متفاوت از مردی که در باشگاه می‌بینید و سه سال از شما بزرگ‌تر است، به نظر برسید. حتی افراد هم سن می‌توانند سریعتر یا آهسته‌تر رشد کنند. اکثر پسران بین سنین 18 تا 21 سالگی به طور کامل رشد می‌کنند.

بیشتر بخوانیم: علت و درمان کجی آلت تناسلی در مردان

سطوح مختلف در درمان آلت تناسلی کوچک

آلت تناسلی بسیار کوچک

آلت تناسلی بسیار کوچک یک حالت بسیار واقعی است. همچنین اغلب به میکروفالوس نامیده می‌شود، این وضعیت به آلت تناسلی اشاره دارد که در هنگام تولد به طور چشمگیری کوچک‌تر از حد متوسط است و هنگام کشش معمولا کمتر از 1.9 سانتی متر است. در مردان بالغ متوسط اندازه این شرایط کمتر از 2 اینچ است. آلت تناسلی بسیار کوچک برای مردانی که با این شرایط زندگی می‌کنند می‌توانند کاملا خسته کننده باشند.

در مردان مبتلا به کوچکی بیش از حد آلت اغلب بیضه‌ها و تمام ویژگی‌های دیگر مرتبط با مردان را دارند و تنها تفاوت آلت کوچک است که در برخی موارد به سختی شامل یک بدنه استوانه‌ای می باشد. حتی با یک آلت تناسلی فوق العاده کوچک که در میکروپنیس رایج است، بسیاری از مردان همچنان قادر به لذت بردن از زندگی جنسی رضایت بخش هستند و حتی اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند. برای اکثر موارد این موضوع کوچکی آلت تناسلی کوچک است که مشکل ایجاد می‌کند، اگرچه می‌تواند از طریق مشاوره برطرف گردد.

آلت تناسلی پنهان

هنگامی که یک آلت تناسلی مخفی و یا بیش از حد کوچک باشد، این حالت را آلت پنهان می‌نامیم. بعضی از کودکان با یک آلت تناسلی پنهان (همچنین به آلت تناسلی مدفون یا آلت تناسلی مخفی شناخته می‌شوند) متولد می‌شوند و برای بعضی پس از ختنه این اتفاق می‌افتد. این حالت در نوزادان و کودکان نوپا معمول است و گاهی اوقات در کودکان بزرگتر و نوجوانان چاق مشاهده می‌شود.

دلایل

در ادامه برخی دلایل برای هر دو طبقه بندی این مشکل وجود دارد:

آلت تناسلی بسیار کوچک

  •  اثر یا تولید آندروژن کاهش یافته قبل از تولد
  •  رشد غیرطبیعی بیضه (دیسژنز بیضه، سندرم کلینفلتر، هیپوپلازیای سلولی لایدیگ )
  •  نقایص خاصی از سنتز تستوسترون، سندرم‌های غیر حساسیتی آندروژن، تحریک هیپوفیز ناکافی و دیگر انواع هیپوگنادیسم مادرزادی
  •  میکروپنسیس همچنین می‌تواند به عنوان بخشی از بسیاری از سندرم‌های ژنتیکی شکل گیری نادرست رخ دهد که کروموزوم های جنسی را شامل نمی‌شود.
  •  چندین ژن روی آلت تناسلی و اندازه عددی بدون اختلالات هورمونی قابل شناسایی اثر دارند.
  •  قرار گرفتن در معرض برخی از داروهای باروری برپایه استروژن به ناهنجاری‌های دستگاه تناسلی و یا یک آلت تناسلی کوچک‌تر از معمول مرتبط است.

آلت تناسلی بسیار کوچک

آلت تناسلی پنهان

دلایل مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

  •  آلت تناسلی پرده‌دار، یک آلت تناسلی با اندازه معمولی است که در آن پوست کیسه بیضه بخش وسیعی از بدنه آلت تناسلی را پوشانده است.
  • یک آلت تناسلی نهان، یک آلت تناسلی با اندازه طبیعی است که در چربی ناحیه تناسلی پنهان می‌شود. این وضعیت همچنین آلت تناسلی مدفون یا آلت تناسلی پنهان نامیده می‌شود. اغلب آلت تناسلی را می‌توان به راحتی با آرام کشیدن بر روی آن و یا فشار دادن روی چربی اطراف آن مشاهده کرد.
  •  آلت تناسلی به دام افتاده، یک آلت تناسلی با سایز نرمال است که تا حدی در چربی ناحیه تناسلی گیر کرده است. جای زخم یا چسبندگی آلت تناسلی پس رفته را در پد چربی به دام می‌اندازد. این بیماری می‌تواند کودکان را به عفونت‌های دستگاه ادراری یا احتباس ادرار دچار کند.

درمان آلت تناسلی کوچک چگونه است؟

درمان آلت تناسلی کوچک چیزی است که می‌تواند زود هنگام در اوایل زندگی فرد، زمانی که هنوز کودک کوچکی است، شروع شود.

تحریک تستوسترون

یک درمان می‌تواند تحریک تستوسترون باشد. این روش تنها زمانی استفاده می‌شود که علت این بیماری هورمونی باشد. این درمان به مدت 3 ماه مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا بررسی شود آیا در این زمان رشد آلت تناسلی اتفاق افتاده است یا خیر. در بعضی موارد این درمان منجر به اندازه کامل آلت تناسلی و عملکرد مناسب آن می‌شود.

جراحی

در برخی موارد جراحی می‌تواند برای درمان آلت تناسلی بسیار کوچک استفاده شود. بازسازی با جراحی همراه با درمان‌های هورمونی استفاده می‌شود. برای برخی، تغییر جنسیت انجام می‌شود، گرچه این یک روش بحث انگیز است که نیاز به مشاوره روانشناختی برای والدین، کودک و اعضای نزدیک خانواده نیز دارد. برای کسانی که این درمان را در کودکی انجام نداده‌اند، هنوز هم گزینه‌هایی برای مردان مبتلا به میکروپنیس وجود دارد، که جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی یکی از معمول‌ترین روش‌ها برای داشتن آلت تناسلی با اندازه متوسط است.

آلت تناسلی کوچک

انواع مختلف جراحی بزرگ کردن آلت وجود دارد که شامل افزایش طول و یا ضخامت آلت تناسلی است. در مورد آلت تناسلی بسیار کوچک، عمل جراحی افزایش طول است که بیشتر بیماران تصمیم به انجام آن دارند. مقایسه مزایا و معایب جراحی بزرگ شدن آلت تناسلی با اهمیت است و مانند همه عمل‌های جراحی نباید آسان گرفته شود.

سایر درمان‌ها (غیر تهاجمی)

روش‌های دیگر افزایش طول آلت تناسلی مانند کشش درمانی آلت تناسلی (گسترش دهنده آلت تناسلی)، پمپ آلت تناسلی و تمرینات دستی آلت تناسلی وجود دارد. در حالی که برخی مردان ادعا می‌کنند که با استفاده از این تکنیک‌های غیر تهاجمی، آلت تناسلی بلندتر و یا ضخیم‌تر به دست آورده اند، درمان‌های تایید شده از لحاظ پزشکی نیستند و ممکن است نتایج قابل توجهی که فرد دارای میکروپنیس در نظر دارد، ایجاد نشود.

اقدام دیگری که ممکن است کمک کننده باشد کاهش وزن است. اگر اضافه وزن دارید، با از دست دادن وزن می‌توانید طول آلت تناسلی را به سادگی افزایش دهید. این کار باعث رشد آلت تناسلی شما نخواهد شد، اما هنگامی که چربی دور کمر و ناحیه تناسلی را بسوزانید، قسمتی از بدنه آلت که تحت لایه‌های چربی اطراف دفن شده اند بیرون می‌آیند. تنها یک دلیل دیگر برای اینکه به تناسب اندام برسید.

نتیجه گیری

در این مطلب راه های درمان آلت تناسلی کوچک را برای شما بازگو کنیم. قبل از هرگونه اقدام خودسرانه و مصرف هر گونه دارو، ابتدا به متخصص ارولوژیست مراجعه کرده و پس از دریافت راهکارهای ایمن، راه درمان مناسب را پیگیری کنید.
نازنین خدایاری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.